Чи загрожують гривні торгові війни: пояснення фінансового аналітика

Після заяв Дональда Трампа щодо нових імпортних мит, аналітики занепокоєні можливими економічними наслідками в усьому світі. Проте для України основним чинником, який впливає на національну валюту, залишається не глобальна економіка, а триваюча війна з Росією. Про це розповів Антон Курінний, дилер департаменту глобальних ринків ОТП Банку.
«Торговельні війни, безумовно, можуть викликати глобальні коливання. Але у випадку з Україною головним викликом залишається повномасштабне вторгнення, яке вже три роки визначає стан економіки», — зауважив експерт.
Чи вплинуть мита США на курс гривні
На думку Курінного, наразі підстав для хвилювання щодо курсу гривні через нову тарифну політику США немає. Сезонні коливання на валютному ринку залишаються у межах звичних коливань, і ситуація не вийшла з-під контролю.
Ключовим фактором стабільності залишаються міжнародні надходження:
«Підтримка від партнерів, зокрема МВФ, — важливий фактор для фінансової стабільності. Без цього надходження валюти могли би знизитись, і курс опинився б під більшим тиском», — пояснив він.
Також Курінний уточнив, що нові мита не надто зачіпають Україну у порівнянні з деякими іншими країнами — тому їхній вплив буде незначним.
Що буде з доларом у світовому масштабі
Традиційно у періоди глобальної нестабільності долар зміцнюється як надійна валюта. Проте в умовах можливої нової політики США під керівництвом Трампа аналітики не виключають перегляду правил гри на міжнародних ринках.
«Можемо спостерігати перетікання інвестицій у більш стабільні активи, зокрема золото. Його ціна вже сягнула рекордних позначок», — зазначив фінансист.
Нагадаємо, 2 квітня Дональд Трамп оголосив про запровадження нових мит на імпорт до США. Це спричинило паніку на фондових ринках і зниження курсу долара. Експерти попереджають: жорстка протекціоністська політика може розірвати логістичні ланцюги та спровокувати глобальну рецесію. Однак для України головним викликом залишається війна та її економічні наслідки.
Джерело: https://www.rbc.ua/
Автор статті: Сергій Шагоферов