Чи вигідно бути вегетаріанцем в Україні?

news

З 1977 року 1 жовтня відзначається Всесвітній день вегетаріанства і з цього дня починається «місяць вегетаріанської усвідомленості». За даними дослідження, проведеного в жовтні 2020 року, в Україні 11% громадян відмовилися від м’яса, а 2% не вживають продуктів тваринного походження. При такому харчуванні основу раціону становить їжа рослинного походження. У зв’язку з цим аналітики Picodi.com склали рейтинг вартості найпоширеніших овочів у 98 країнах світу.

Помідор, салат і цибуля

Для порівняння вартості овочів ми вибрали картоплю, помідори, цибулю і салат.

вартість найпопулярніших овочів

Серед 98 країн, які потрапили в наш рейтинг, найвищими цінами відзначилися Японія, Південна Корея, Пуерто-Ріко і Швейцарія. Саме ці країни найчастіше займають лідируючі позиції за дорожнечею овочів.

У Єгипті та Індії найнижча вартість помідорів і вона не перевищує 12,6 ₴. Що не дивно, адже ці країни відносяться до найбільших виробників томатів. В Україні середня ціна за кілограм помідорів — 38,5 ₴ — це 45 місце рейтингу. У сусідніх Румунії та Молдові вартість томатів нижче — 37 ₴ і 32,2 ₴ відповідно. Решта сусідів не можуть похвалитися низькими цінами: Польща — 50,8 ₴/кг, Угорщина — 51 ₴/кг, Білорусь — 50,3 ₴/кг. У Японії любителям помідорів доведеться заплатити 158,9 ₴ за кілограм. Трохи дешевше в Південній Кореї — 152 ₴.

Україна, як і США, Індія, Росія, Китай, — один з найбільших виробників картоплі. Незважаючи на це, Україна займає лише 13 місце за вартістю коренеплоду — 13 ₴ за кілограм. За ціною нижче 10 ₴ картоплю продають у Туреччині, Пакистані, та Бангладеші. А ось в Пуерто-Ріко, Південній Кореї і Японії вартість у 7 разів вище: 89,7 ₴, 94,4 ₴ і 96,9 ₴ за кілограм відповідно.

За вартістю цибулі Україна увійшла в топ-5 країн з найнижчою ціною. В середньому в нашій країні цей овоч можна купити за 9,1 ₴/кг. Дешевше тільки в Казахстані (8,9 ₴/кг), Пакистані( 8,7 ₴/кг), Узбекистані (7,7 ₴/кг) і Туреччині (7,6 ₴/кг). А в сусідній Польщі ціна вище більш ніж в 2 рази — 21,7 ₴ за кілограм. У трійку антилідерів з найвищими цінами знову потрапили Японія, Пуерто-Ріко і Люксембург.

З точки зору цін на салат Україна розташувалася на 44 позиції нашого рейтингу з ціною 24,2 ₴ за штуку. Найнижчою вартістю салату можуть порадіти жителі Узбекистану (6,8 ₴/шт), Єгипту (7,7 ₴/шт), Непалу (8,3 ₴/шт), Тунісу (8,6 ₴/шт) і Пакистану (8,4 ₴/шт). А найвищу ціну платять в Ісландії, Норвегії та Пуерто-Ріко: 67,7 ₴, 69,1 ₴ і 68,4 ₴ відповідно.

Придбати умовну овочеву корзину з продуктами, розглянутими в даному дослідженні, найвигідніше в Пакистані (38,7 ₴), Єгипті (39 ₴) і Туреччині (48,2 ₴). За овочевий набір в Україні доведеться заплатити 84,8 ₴. В Японії набір коштує в 4,5 рази дорожче — 379,1 ₴.

Методологія та джерела даних

Ціни продуктів, зазначені в цьому дослідженні, взяті з сайту numbeo.com, де збираються тисячами користувачів з усього світу. Для конвертації валют ми використовували середній курс Google Finance за першу половину вересня 2021 р. Статистика з виробництва овочів взята з сайту Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

 

0 Комментариев