Чи така страшна зима буде, як її малюють? Синоптики дають свої прогнози

news

Українці активно готуються до зими. Нам пророкують важку зиму, але чи насправді буде так холодно  сніжно?

У Гідрометцентрі вирішили трохи заспокоїти українців і розповісти наукові дані про прогноз погоди на найближчі місяці. Синоптики запевняють, що чутки про сувору зиму не мають підстав. Будь-які прогнози на такий тривалий час є ненауковими. Прогноз на тривалий період базується на метеоспостереженнях, що проводяться в різних регіонах України 80, 100 і більше років, та створенні на основі їх трендів у температурному режимі. Про це розповідає vgorode.ua

Згідно з такими даними, отриманими за довгі роки спостережень, можна припустити, що середня температура цієї зими (у грудні – лютому) очікується на 1-2 градуси вище за норму, взяту за період останніх 30 років (1991-2020). Тобто, швидше за все, зима цього року буде трохи теплішою, ніж зазвичай, тривалі за часом холоди малоймовірні. При цьому можливі короткочасні періоди сильного похолодання, можуть тривати 1-5 діб.

Як розповіла завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Віра Балабух у коментарі “Обозреватель”, тенденція теплої зими продовжиться і цього року.

Очікується, що зима в Україні буде теплою. Всі останні роки ми не бачимо суворих зим. У нас практично не було зими в 2019-20 роках. І всі наступні і попередні зими були теплими. Температура повітря постійно підвищується, і особливо це помітно в зимовий період,

– говорить Віра Балабух.

За словами експерта, українцям все ж варто чекати короткочасних “заток” холодного арктичного повітря – тоді температура буде знижуватися.

Балабух додала, що середньодобова температура взимку в Україні становитиме від -5 до + 5 градусів.

У той же час синоптики сайту Wisemeteo вважають, що наступна зима буде мало чим відрізнятися від попередньої. Середня температура прогнозується на рівні 0 градусів, а опади очікуються нечасто.

0 Комментариев