Чи потрібно буде вірянам МП перехрещуватись в ПЦУ

news

Повторне таїнство хрещення – це звична практика священнослужителів УПЦ.

Зараз, коли парафіяни УПЦ МП переходять до Православної церкви України, у соцмережах ширяться чутки, що священникам, які вирішили змінити патріархат, доведеться повторно проходити таїнство хрещення у священників українського патріархату.

Та чи правда це? Про це розповідає ресурс StopFake.

Виявляється, російські пропагандисти почали поширювати серед українців інформацію про те, що начебто українські священники анульовують статус хрещення вірян, якщо обряд був проведений у церкві московського патріархату.

Це – черговий фейк РФ. Його спростували журналісти проєкту StopFake, які офіційно звернулись до представників Київського патріархату, аби вони прояснили позицію української церкви.

Подібна практика перехрещення в ПЦУ не схвалюється та не здійснюється. Оскільки це груба богословська помилка, порушення канонів та тяжкий гріх,

– йдеться у коментарі священнослужителів.

Також зазначили, що в УПЦ МП була практика перехрещення парафіян православних церков України, які в МП вважаються “розкольницькими”.

При цьому священник ПЦУ Андрій Дудченко наголосив, що сам МП “знехтував канонами і приніс віру в жертву політиці”.

Фейкове повідомлення, яке поширювали у російських пропагандистських каналах

Раніше українські священнослужителі неодноразово критикували практику перехрещування.

Оскільки хрещення є духовним народженням, а народжується людина один раз, то й таїнство Хрещення здійснюють лише один раз. Один Господь, одна віра, одне хрещення Єф. 4:5. Перехрещування людини – це гріх проти Святого Духа, який не прощається ані в цьому житті, ані в наступному, тому не можна дозволити це робити ні з собою, ні зі своєю дитиною,

– зазначали священники.

Православна Церква не дозволяє перехрещувати навіть тих людей, яких хрестили у неправославній християнській конфесії, якщо вони були хрещені “в ім’я Отця і Сина та Духа Святого”, а лише доповнює це хрещення певними молитвами та миропомазанням.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев