Чи передбачені покарання та штрафи за ухилення від військового обліку жінками?

news

В Україні з 1 жовтня розпочинається процес постановки на військовий облік військовозобов’язаних жінок. Це стосуватиметься жінок віком від 18 до 60 років та за списокм професій та спеціальностей, які є актуальними в армії зараз і можуть знадобитися в майбутньому.

А чи передбачена відповідальність та штрафи за ухилення від військового обліку?

Як розповів міністр оборони України Олексій Рєзніков,  жінки, які не стануть на військовий облік, не можуть бути притягнуті до відповідальності за це, оскільки до моменту постановки на облік не є військовозобов’язаними.

Щодо штрафів, то їх не можуть застосовувати до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік. Військовозобов’язані – громадяни, які перебувають у запасі для комплектування збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Військовозобов’язаною людина стає лише після постановки на військовий облік,

– зазначив міністр.

Він додав, що жоден нормативно-правовий акт в Україні не передбачає штрафів для жінок, які вперше стають на облік як військовозобов’язані.

Тобто ще раз: жінки стають військовозобов’язаними тільки після того, як стають на військовий облік і до моменту становлення на облік вони не є такими,

– резюмував Резніков.

А от Андрій Новак, адвокат юридичної фірми “Міллер”, розповів “Українській правді. Життя”, яка відповідальність може бути для представниць 14 спеціальностей, якщо вони не стануть на облік до 2023 року.

З 2023 року фахівчинь, вказаних у переліку спеціальностей, які не стали на облік, та їхні підприємства можуть штрафувати.

Тут є колізія, що людину не можуть штрафувати, якщо вона не є військовозобов’язаною, але якщо жінка не стає на облік, то як громадянка вона порушує правила військового обліку, 

– пояснює Андрій Новак.

Однак якщо жінка зобов’язана стати на облік, але вона цього не зробить, її можуть оштрафувати.

На таких жінок може чекати:

  • штраф від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів, тобто від 510 до 850 гривень (за порушення правил військового обліку);
  • або штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів – тобто від 1700 до 3400 грн (за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію).

Якщо жінка не стала на облік до кінця 2022 року, за це НЕ може бути передбачена кримінальна відповідальність, наголошує юрист.

Що стосується роботодавців – їх можуть штрафувати з 2023 року, тому адвокат радить підприємствам спрямовувати працівниць певних спеціальностей у військкомат з 1 жовтня.

0 Комментариев