Чи обов’язково видаляти зуби мудрості?

news

У сучасному суспільстві вже давно запанував культ бездоганної посмішки. Зараз прийнято вважати, що вона є незамінним атрибутом успішної або ділової людини. Зуби мудрості є малопомітним елементом, про який рідко замислюються поки він не стане джерелом запалення або больових відчуттів. В даному матеріалі буде розглянуто їх значення для людського організму і основні показання для їх видалення.

Рудимент або незамінний елемент?

Вже багато років профільні фахівці намагаються прийти до консенсусу і точно встановити для чого людині потрібні зуби мудрості у сучасних умовах. Як правило, вони з’являються вже після досягнення повноліття і цей процес нерідко супроводжується неприємними відчуттями і численними складнощами. У деяких випадках пацієнту потрібна допомога цілої команди стоматологів-хірургів, коли зуби мудрості були сформовані неправильно чи не мають достатнього простру для прорізання.

Деякі фахівці стверджують, що зараз вони є абсолютно непотрібним і шкідливим елементом, який є джерелом запальних процесів та інших неприємних проблем. За останні століття людський раціон кардинально змінився, перетворивши ці зуби в абсолютно непотрібний рудимент. Більш того, змін зазнала і сама щелепа: тепер в ній куди менше простору для формування і проростання зубів мудрості. У сучасних реаліях багато фахівців навіть не можуть точно сказати скільки часу прорізаються зуби мудрості і можна вплинути на даний процес. Зараз не існує ефективних консервативних методів впливу, які можуть істотно полегшити процес появи зубів мудрості або усунути дефекти їх розвитку. Але сучасна стоматологія в Луцьку вміє ефективно вирішувати проблеми пов’язані з зубами мудрості шляхом хірургічного втручання.

У яких випадках ці зуби можна зберегти?

Деяким людям щастить і зуби мудрості проростають у них без будь-яких проблем і больових відчуттів. Тому ще на етапі появи зубів мудрості слід звернути в профільну клініку, де місцеві фахівці знають як правильно росте зуб мудрості і можуть дати об’єктивну всебічну консультацію. Але слід зауважити, що такі зуби не підлягають лікуванню, тому якщо ви не плануєте їх видаляти, догляд за зубами мудрості повинен бути на максимальному рівні.

Фахівці не рекомендують чіпати вже сформовані і відносно здорові зуби, якщо вони не служать джерелом запалень або больових відчуттів. Як правило, вони зношуються досить швидко, а їх лікування рідко показує високу ефективність, проте не варто поспішати видаляти зуби мудрості правильної форми.

Автор статті: Спеціально для ВолиньІнфо

0 Комментариев