Чи можуть претендувати на виплати, по зниклих безвісти військових, їх позашлюбні діти?

news

Життя щедре на сюрпризи, інколи вони проявляються у вигляді позашлюбних дітей чоловіка.

У зниклого безвісти військовослужбовця крім сім’ї є позашлюбна дитина, як розподіляються виплати грошової допомоги від держави? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”

Запитання клієнта:

Мій чоловік пропав безвісти на війні. У нас з ним двоє дітей. Коли я ходила в ТЦК оформляти собі допомогу, мені сказали, що вже приходила жінка, подавала документи на отримання допомоги по моєму чоловіку на свою дитину. Виявляється він нагуляв на стороні дитину і записав її на себе! Я нічого не знала! Мені в ТЦК сказали, що виплати на нього розділять на мене з дітьми і ту дитину!

У мене питання. А якщо чоловіка не знайдуть, і його визнають загиблим, та шльондра з малим, що будуть мати частину спадщини і виплат?

Читайте також: Мінімальні, рекомендовані та максимальні: затверджений розмір аліментів на 2024 рік

Відповідь юриста: 

У випадку, якщо вашого чоловіка буде визнано померлим, по ньому відкриється спадщина. Дитина вашого чоловіка від іншої жінки є спадкоємцем першої черги, та спадкуватиме нарівні з вами, вашими дітьми та батьками чоловіка (якщо вони живі).

Що ж до часток та майна, про це потрібно розмовляти окремо, так як є кілька варіантів поділу, залежно від правового статусу майна та залежно від кількості спадкоємців і деяких обставин – наприклад батьки вашого чоловіка можуть відмовитися від спадщини на вашу користь, чи на користь ваших дітей, щоб не дрібнити спадщину і не оформляти її по шматочку.

Але в загальному, щоб ви розуміли: якщо ви побудували чи купили будинок, квартиру, придбали земельну ділянку, авто і т.п. дитина вашого чоловіка від іншої жінки буде спадкувати свою частку у всьому майні.

Читайте також: Не дозволяють доходи: чи можливо відтермінувати виплату кредиту до завершення війни? 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев