Чи можна замінити звичайну сіль на морську чи йодовану при консервуванні?

Хоча сіль і називають “білою смертю”, прото попит на неї не спинила навіть захмарна ціна у магазинах та наринках.
Без цієї солоної подруги жодна господиня нен уявляється свого кухонного простору. ЇЇ додають до страв, використовують на городі, у господарстві. А ще без неї не уявлятьють сезон консервації, який панує ціле літо.
І тут виникає актуальне питання: чи можна замінити сіль при солінні та маринуванні на морську? І чи правда, йодована сіль категорично не підходить для цього?
Переваги морської солі
- Після поїдання солінь у людини не буде утворюватися набряків, викликаних застоєм в організмі рідини через сіль.
- Морська сіль містить кілька десятків корисних мінеральних речовин, які необхідні для здоров’я людини.
- Для заготовок фахівці рекомендують вибирати морську сіль крупного помолу.
- Морська сіль виготовляється шляхом випаровування морської води під дією сонця і вітру. У ній містяться такі мікроелементи, як кальцій, калій, магній, залізо, цинк, йод, бром, мідь та інші, які мають багато лікувальних властивостей.
- Крім того, в морській солі в рази менше шкідливого нерозчинного осаду, що дозволяє довше зберігати консервацію.
Під час використання в соліннях овочів і грибів, а також інших продуктів, морська сіль зберігає справжні смакові якості продуктів. Овочі виходять смачними та хрусткими.
Ідеальний варіант для консервування зелені, овочів, грибів – сіль великого або середнього дроблення.
Йодована сіль – “бути чи не бути” їй у консервуванні?
Наші мами і бабусі категорично переконані, що така сіль абсолютно не підходить для консервування і їм її навіть не варто пропонувати
Проте, йодована сіль – це звичайна кухонна сіль, збагачена йодом. Вживання такої спеції належить до заходів профілактики захворювань щитовидної залози.
До того ж! Така сіль містить не чистий йод. Ще років 20-30 тому її збагачували йодидом калію. З’єднання дійсно негативно впливало на смак і колір овочів при засолюванні. Додаткову небезпеку представляла і речовина тіосульфат натрію, що входила до складу.
На сучасних прилавках знайти йодовану сіль з цими добавками неможливо. Йодид калію замінили на йодат, а від тіосульфату натрію і зовсім відмовилися. В результаті збагачена йодом сіль більше не становить загрози для закаток. Вона ніяк не впливає на колір, смак і консистенцію продуктів.
Автор статті: Ірина Велігурська