Чи можна купатися на Івана Купала у водоймах?

news

7 липня православний світ буде відзначати церковне свято свято Різдво Іоанна Хрестителя (Івана Предтечі). В народі цей день більш відомий як свято Івана Купала.

Івана Купала – це традиційне старослов’янське свято, яке пройшло крізь віка і дуже полюбилося українцям. Основні святкування відбуваються в ніч з 6 та 7 липня.

До темиІвана Купала чи Івана Хрестителя – як правильно називати свято?

Наші предки завжди вважали, що ніч на Івана Купала має чарівні властивості, в цей час нечисть виходить до живих і гуляє поміж них. З цим і пов’язана традиція палити багаття як захист від нечситої сили та символ світла, сонця.

Існує багато традицій та прикмет, пов’язаних з цих святом. Так, крім усього іншого, багатьох цікавить, чи можна купатися на Івана Купала у річці та інших водоймах?

Тут як кажуть є дві сторони.

В ніч на Івана Купала, тобто з 6 на 7 липня,купатися в річках, озерах та інших водоймах категорично заборонено . В народі вважається, що в цю ніч прокидається вся нечисть, особливо та, яка живе у водоймах: русалки, водяні тощо. І вони можуть затягнути людину під воду і потопити.

А от після сходу сонця 7 липня, в день Івана Купала, можна і треба купатися: нечисть вже відступає, а вода вдень набирає цілющих властивостей, змиває все погане з тіла і душі. Також вважалося гарною прикметою вмитися вранішньою росою 7 липня, це за повір’ями приносить здоров’я і красу.

АктуальноПривітання з Івана Купала українською мовою

Прикмети на Івана Купала:

  • Якщо вмитися вранішньою росою 7 липня, можна покращити своє здоров’я та примножити красу.
  • Якщо на Івана Купала йдуть дощі, все літо буде спекотним і посушливим.
  • В ніч на Івана Купала зоряне небо віщує хороший врожай.
  • Багато роси зранку на Івана Купала – теж до гарного врожаю.
  • Якщо побачити змію на Івана Купала, скоро станеться біда.

 

0 Комментариев