Чи можливо стягнути аліменти зі спадкоємців колишнього чоловіка

news

Аліменти краще платити при житті, адже в будь-якому випадку їх доведеться сплатити, або вам, або-ж вашим спадкоємцям. 

Чи можливо стягнути заборгованість по аліментах з спадкоємиці колишнього чоловіка, яка успадкувала від нього земельну ділянку. Дізнаємося з нашої традиційної рубрики “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Доброго дня. Мій колишній чоловік, з яким я розлучена більше 12 років, батько мого сина помер рік тому. За ним лишилася заборгованість по сплаті аліментів 40 тисяч гривень. З майна у нього була тільки земельна ділянка, яку зараз успадкувала його друга дружина. Чи можу я якось стягнути борг по аліментах, чи вже все запити холодною водою?

Відповідь юриста:

Якщо друга дружина покійного вступила у спадщину, вона зобов’язана заплатити вам борг по аліментах. 

Згідно зі ст. 1282 ЦК спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Тобто якщо вартість земельної ділянки більше ніж 40 тис. грн. (а я думаю вона більша), з людини яка вступила у спадщину повинні стягнути гроші.

Цю ж позицію підтвердив  Верховний суд в справі  № 199/5826/16-ц від 12.08.2020.

Так що стягнути борг цілком реально, але справою потрібно займатися а не пускати її на самоплив.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев