Чи може чоловік після розлучення забрати у мене дитину, якщо я офіційно не працюю?

news

Сім’я, це коли люди ведуть спільний побут, разом виховують дітей та дивляться на майбутнє в одному напрямку. 

Коли від розлучення стримує лише страх, щоб не втратити дитину про сім’ю вже мабуть не йдеться. Чи може чоловік при розлученні забрати дитину, якщо дружина офіційно не працевлаштована? 

Розберемось з цією ситуацією у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”. 

Запитання клієнта:

Я хочу розлучитися з чоловіком, але боюся, що мені не залишать дитину, тому що я офіційно не працюю. Як мені поступити, щоб дитина після розлучення залишилася зі мною? 

Відповідь юриста: 

По перше з’ясуйте у свого благовірного, що він має на увазі під фразою «не залишать»? Він хоче позбавити вас батьківських прав чи встановити місце проживання дитини з ним?

  1. Позбавлення батьківських прав: якщо ви не стоїте на обліку в наркодиспансері, психлікарні, не притягувалися до кримінальної/адміністративної відповідальності за злочини проти дитини, нормально дбаєте за свою дитину, вона у вас одягнута, нагодована, ходить в садок/школу і т.п., ви з нею проводите час, граєтеся/робите уроки/гуляєте і т.п. – позбавити батьківських прав вас неможливо. Про це навіть не думайте, це вам не загрожує.
  2. Встановлення місця проживання з батьком: якщо дитина проживає з вами, то вона і залишиться там проживати. Якщо ж батько дитини після розірвання шлюбу буде ставити питання про те, щоб дитина проживала з ним, то йому слід буде звертатися до суду. Згідно чинного законодавства права батьків дитини щодо власне дитини рівні, однак права жінки на практиці дещо «рівніші». Тобто батькові буде важко у суді довести доцільність проживання дитини з ним (хоча таке можливо). Крім того судова справа це витрати, а позбавлення батьківських прав справа не проста, і це суттєві витрати. Поставте собі запитання, чи ваш чоловік готовий платити немалі гроші, щоб просто насолити вам, з швидше за все негативним результатом справи?

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев