Чи дозволять в Україні одностатеві шлюби? Зеленський дав відповідь на петицію

В Україні може з’явитися інститут цивільного партнерства. У такий спосіб наша держава показує свій крок у бік європейських стандартів щодо узаконення одностатевих шлюбів.

Про це зазначив президент України Володимир Зеленський у відповіді на петицію, зареєстровану на сайті електронних петицій.

Оскільки в основі європейських стандартів покладена повага до прав та особистих свобод громадян, то буде доцільним, якщо Міністерство юстиції розпочнеться роботу над законодавчим запровадженням інституту цивільного партнерства.

Володимир Зеленський зазначає, що розглядаючи петицію торік, він акцентував увагу на тому, що відповідно до Конституції України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Водночас в умовах воєнного чи надзвичайного стану закон не може бути змінений.

Тож я звернувся до Кабінету міністрів України з пропозицією опрацювати питання щодо запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства,

– пише глава держави.

Міністерство юстиції, як розповів Володимир Зеленський, сьогодні працює над комплексним законодавчим запровадженням інституту цивільного партнерства. Також він звернувся до Верховної ради з проханням “розглянути порушене в електронній петиції питання”.