Чотирнадцять медичних закладів Волині потраплять до спроможної мережі

news

Ще у липні Верховна рада ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень.

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який  свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.  Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

На Волині до спроможної мережі потрапить 14 лікарень. Серед них 2 надакластерні лікарні, 4 кластерних та 8  загальних лікарень.

Реформа передбачає, що  найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіо центри. Адже наразі, в Україні, щороку лише від інсультів помирає 30 000 пацієнтів, саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу.

Після формування госпітальних округів, пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

0 Комментариев