Чому жовтіє листя в огірків та що з цим робити?

news

Жовте листя в огірків  – одна з найчастіших скарг серед дачників та городників. Досвідчені городники вже в курсі – чим раніше почати з цим боротися, тим краще.

Але чому ж жовтіє листя огірків?Якщо ви помітили, що пожовкло саме нижнє листя, а прожилки зберігають зелений колір – ваші огірки “замерзи” або їм не вистачає живлення. Тобто, вночі могло бути прохолодно, температура повітря нижче бажаної або в грунті не вистачає поживних речовин для нормального росту та розвитку зелених огірочків.Ще однією причиною можуть бути шкідники. Білокрилка або павутинний кліщ висмоктують всі соки з огіркового листя, в результаті листя жовтіє і гине. В такій ситуації доведеться або обприскувати грядку “отрутою”, або рятувати народними засобами.

Як врятувати врожай?

Якщо причина пожовклості є вплив холоду, то потрібно зробити підживлення з будь-яким комплексним добривом, яке містить азот, фосфор та калій приблизно в рівних кількості. Наприклад, можна використати нітрофоску.

Щоб не допустити пожовтіння листя огірків, часто використовують народні підживлення:

 • Як тільки на кущику утвориться 3-4 листки, то необхідно кожні 10 днів обприскувати рослину засобом, отриманим з 1 л молока, 30 крапель йоду, 20 г господарського мила. Отриманий розчин розвести в 10 л води.
 • Щоб гичка до кінця сезону залишалася зеленою, необхідно в якості підгодівлі використовувати суміш, отриману з 10 л води, 20 мл йоду. Перед тим як проводити підгодівлю, з’єднати 1 л розчину з 10 л води. Залишики можна зберігати в банках, закритих кришками. Проводити підживлення варто 2 рази в місяць.
 • У перших числах літа варто виконати підгодівлю, використовуючи содовий розчин. На 10 л води припадає 20 г соди. Така обробка має згубний вплив на деякі хвороби культури.
 • Взяти 10 л води, помістити буханець хліба. Залишити її на ніч, щоб вийшов розчин однорідної консистенції. Потім вранці додати туди 20 мл йоду. Отриманий розчин можна використовувати для поливу, тільки перед цим розбавити його водою в пропорції 1:1.Залишки варто розкласти по скляним банкам, прикрити кришками і зберігати в холодильнику. Виконувати обробку огірків таким складом варто раз в 2 тижні. Якщо все робити правильно і регулярно, то до осені рослини будуть зеленими, а урожай високим.
 • Взяти 2 л сироватки, 200 г цукру і 10 л води. Отриманий розчин можна використовувати як для поливу, так і для обприскування рослин. Це відмінний засіб для боротьби з хворобами, а ще він прекрасно стимулює утворення зав’язі.
 •  Взяти 1 л цибулиння, додати 10 л води. Встановити на плиту, довести до кипіння.
  Настояти засіб протягом всієї ночі. На 4 л води припадає 1 л готового відфільтрованого настою. Використовувати його можна як для поливу, так і для обприскування бадилля.
 • Взяти 5 л води, додати 1 л молочної сироватки. Виконувати полив і обприскування огірків за допомогою отриманого засобу. Це стане відмінною профілактикою

Кращим лікуванням всього на світі є профілактика, і пожовтіння листя огірка не виняток. Простіше не допустити подібного, ніж потім лікувати. Тому варто:

 • Не саджати огірки на одному і тому ж місці з року в рік. Також не можна саджати їх після кабачків або гарбуза;
 • Своєчасно і рясно варто поливати свої огірки;
 • Необхідно проводити підгодівлі органічними або мінеральними добривами;
 • Після появи сходів у фазі 3-4 листочків (а потім через кожні 10 днів) варто обприскати огірки складом: 20 грам господарського мила, 1 літр молока і 30 крапель йоду на 10 літрів води;
 • У червні потрібно пролити огірки розчином соди (1 ст.л. на 10 літрів води). Лужна середовище не до вподоби патогенним грибкам.

Доглядайте з своїм городчиком – і буде вам смачно!

0 Комментариев