Чому відходи людської життєдіяльності не можна просто закопувати на городі?
Ви починаєте будувати дачу чи недавно придбали будиночок без зручностей? Один з найголовніших і перших кроків у такому випадку – облаштування туалету. Можна зробити вигрібну яму чи встановити септик. Однак це складно і дорого. Є простіше рішення – біотуалет. Він повністю автономний, легко встановлюється та прибуває на вашу ділянку в уже зібраному вигляді. Однак дачники-початківці можуть сказати: «Навіщо взагалі це потрібно, якщо екскременти можна одразу використовувати в якості добрива на грядках?» Виявляється, робити це категорично не рекомендується з кількох причин.
Неприємний запах
Цей стійкий, специфічний і точно не приємний запах не зникає протягом тривалого часу і буде відчутним навіть за межами вашої ділянки. Одна справа – закопати невелику кількість відходів, і зовсім інша – розкидати їх на городі постійно. Ризикуєте перетворитися на дивака в очах сусідів та зіпсувати собі перебування на дачі. Адже це в першу чергу місце відпочинку, а не звалище небезпечних речовин.
Підлужування грунту
Відходи людської життєдіяльності містять багато азоту, який є дуже корисним для рослин. Однак проблема полягає у вмісті натрію та хлору. Переходячи в грунт у великих кількостях, вони роблять його більш лужним. В результаті більшість рослин просто не зможуть розвиватися. Дачник отримує землю, на якій навряд чи вдасться щось виростити ще протягом тривалого часу. Підземна частина рослин навіть отримує хімічні опіки.
Зараження грунту
Часто відходи людської життєдіяльності містять паразитів, збудників різноманітних інфекцій. Вони здатні витримувати значне нагрівання та охолодження, виживають при різній вологості. Потрапляючи в грунт, вони переходять на рослини, потім у тварин і знову до людей. Результатом можуть стати серйозні проблеми зі здоров’ям. Саме тому в багатьох країнах діють офіційні заборони на використання людських фекалій в якості добрива.
Біотуалет як ефективне вирішення проблем
З усіх вищевказаних причин для дачника набагато зручніше та безпечніше користуватися біотуалетом від УкрСтандарт. Його вміст можна періодично відкачувати, або ж компостувати та використовувати як добрива. Після процесу компостування це можливо, але з обмеженнями. Вам не потрібно буде думати, куди подіти відходи життєдіяльності щоразу, коли вони з’являються. Біотуалет забезпечує зручність, однак обходиться значно дешевше в порівнянні з септиком.
Автор статті: Сергій Шагоферов