Чому українки завчасно виходять з декрету

news

Дві треті українок виходять з декретної відпустки раніше відведеного терміну. За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, головними причинами такого рішення називають бажання покращити матеріальне становище сім’ї, а також страх втратити кваліфікацію і стати незатребуваною на ринку праці. Половина опитаних відмітили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми.

Тривалість декретної відпустки більшості українок не перевищує двох років. Не дивлячись на те, що закон дає можливість знаходитись у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, лише третина з них реалізує це право в повній мірі. Решта виходять на роботу раніше відведеного терміну. Зокрема, кожна третя українка займалась вихованням малюка з відривом від роботи протягом двох років, кожна п’ята – від півроку до року. Одна з десяти молодих мам дозволила собі кар’єрний тайм-аут тривалістю від 4 до 6 місяців. І ще 7% вийшли на роботу вже через декілька місяців після народження дитини.

Більшість жінок виходять з декрету раніше відведеного терміну, бажаючи покращити матеріальний стан сім’ї. Про це заявили двоє з п’яти опитаних. Кожна четверта пояснює свій вибір страхом втратити кваліфікацію і через кілька років стати незатребуваною на ринку праці, а кожна п’ята – втомою від домашніх турбот і щоденної рутини.

Кожна шоста вийшла з декрету раніше, оскільки хотіла професійного розвитку і самореалізації. А кожна восьма забажала бути фінансово незалежною від чоловіка і батьків. Практично кожна десята молода мама причиною передчасного виходу з декрету назвала бажання повернути колишнє коло спілкування – клієнтів та колег. Проте лише дві зі ста опитаних повернулись в штат за запрошенням попереднього роботодавця.

Як показало опитування, більшість жінок (84%) зазнавали труднощів з працевлаштуванням після виходу з декретної відпустки. Зокрема, половина відмітили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми. У кожної п’ятої складнощі були пов’язані з втратою колишніх навичок, їх невідповідністю вимогам ринку. 8% відповіли, що їм було складно поєднувати виховання дитини та пошук роботи. І стільком же не вистачало впевненості у собі. Головною перешкодою для подальшого кар’єрного розвитку вони назвали страх не впоратись з новими обов’язками.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у листопаді 2016 року. В опитуванні взяли участь 715 жінок з різних регіонів України, які ходили у декретну відпустку протягом останніх 5 років.

 

 

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев