Чому у Луцьку не вдається добудувати 27 школу до 1 вересня

news

До 1 вересня 27 школу у Луцьку відкрити не вспівають через ряд проблем – відсутності фінансування із державного бюджету, необхідності перерахунку кошторису та побудови дороги, аби діти не ходили там болотом.

Про це йшлося вчора, 22 червня, під час засідання міськвиконкому.

Виконувач обов’язків міського голови Ігор Поліщук розповів, що у квітні зробили виїзну нараду за участі голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці, заступниками міської ради. Тоді домовилися із забудовником про те, щоб оптимізувати витрати, пришвидшити темпи будівництва, знайти можливість зекономити кошти, однак після цього забудовник досі своїх пропозицій не надав.

На сьогодні необхідно 49 мільйонів гривень для того, щоб добудувати цю школу. Луцька міська рада виділила 20 мільйонів гривень, нардеп Ігор Лапін пролюбіював виділення ще п’яти мільйонів гривень. Однак, як наголосив Поліщук, із самого початку цю школу мали будувати виключно за державні кошти, тобто співфінансування органів місцевого самоврядування не було передбачено.

На думку Ігоря Поліщука, 49 мільйонів гривень не буде достатньо, щоб добудувати і відкрити школу. Причина у тому, що збільшилася заробітна плата на будівництві, відповідно необхідно здійснювати перерахунок, це буде плюс 5–7 мільйонів гривень. Окрім того не передбачено у кошторисі обладнання для фізичного та хімічного кабінетів, не передбачено спортивного залу, на який потрібно ще приблизно 15 мільйонів гривень. Також є проблеми із зливовою каналізацією. Поліщук зауважив, що поруч дитячий садочок, який будував цей же забудовник два роки тому – він увесь вкритий тріщинами, через те, що ділянка, на якій побудований і дитсадок, і ця школа на 70 см нижче від рівня, на якому побудовані сусідні будинки. Також ціни на меблі, яка зазначені у кошторисі, це ціни ще 2012 року. Також у кошторисі є такі речі, які давно не використовують, це, наприклад, двокасетні магнітофони.

До слова, розпорядником коштів на це будівництво є управління капітального будівництва Волинської ОДА.

Окрім того абсолютно немає під’їзду до цієї школи – дітям доведеться ходити болотом, а тому необхідно робити дорогу.

За словами Поліщука, станом на п’ятницю минулого тижня тендер на меблі досі не був оголошений, а із усіма нюансами тендер може забрати до двох місяців.

Поліщук також зауважив, що із тих коштів, які виділила міськрада, дев’ять мільйонів уже використано, а 11 мільйонів передають на будівництво дороги для того до школи.

Радник голови Волинської ОДА Тарас Яковлев зазначив, що у цьому році цілком можливо було б завершити цю школу спільними зусиллями Луцькради, обласної ради і Верховної ради.

Також Яковлев пояснив, що не могли замовити тендер на придбання обладнання, так, як ці 20 мільйонів, які передбачені спочатку року місцевим бюджетом Луцька, не поступили на рахунки обласного УКБ, і тільки на днях чотири мільйони було відправлено, що дало можливість лише 20 червня оголосити тендер.

Яковлев поцікавився результатом переговорів Поліщука із Лапіном. Поліщук відповів, що, за словами Лапіна, той працює над питанням дофінансуванням школи із коштів державного бюджету.

0 Комментариев