Чому помідори чорніють та гниють? Які помилки робить мало не кожен?

news

Помідори – доволі примхлива культура, яка погано реагує на допущені городниками помилки. Наслідками може бути почорніння томатів і втрата урожаю.

Про це пише Prostoway.

Неправильно підготовлений ґрунт

Запорукою здорового врожаю є родючий ґрунт та погода. Якщо на метеоумови городники прямого впливу не мають, то підготувати ґрунт до посадки томатів просто зобов’язані.

Адже хвороботворні бактерії з ґрунту можуть стати причиною появи чорних плям на плодах. Не можна також допускати посухи та перезволоження грядки. Томати не люблять рівень вологості понад 60%.

Підживлення зроблене з помилками

Причиною псування плодів може стати неправильно проведене підживлення. Культура реагує, як на дефіцит, так і на надлишок поживних речовин. Тому дотримуйтесь правильного дозування й графіка внесення підживлення.

Густа посадка

Стежте за порядком на грядці. Не можна економити на вільному місці та намагатися висадити на невеликому землі всю розсаду, яка у вас є. Через густу посадку виникає дефіцит сонячного світла, через що розсада погано розвивається і можуть з’являтися різні захворювання.

Досвідчені дачники й городники знають, що сусідство певних культур може або підвищити, або знизити урожайність. До прикладу, в багатьох регіонах України картоплю й досі садять прольотами, чергуючи кілька рядків бульби з рядком кормового буряка. І це робиться не лише заради розмітки на городі.

Помідори, як і картопля, належать до родини пасльонових. Тому сусідство кущів з червоним овочем і буряка дуже взаємовигідне.

Найкраще взаємодіятимуть томати саме з цукровим буряком

Городники впевнені, що у поєднанні з цим коренеплодом томати виходять на новий рівень врожайності. При цьому плодоношення помідорів збільшувалося навіть без використання добрив.

При цьому, формула “помідор + буряк” працює в обидві сторони. Коренеплід також дасть хороший урожай поруч з томатами.

Як правильно садити

Спробуйте таку схему: рядок буряка, два ряди помідорів, знову рядок буряка. Результат має вам сподобатися.

Примітно, що урожай збільшується не тільки в кількісному вираженні, але і в якісному.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев