Чому не застосовуються додаткові місяці для вступу у спадщину?

news

Вступати у спадщину потрібно своєчасно, адже в іншому разі клопотів з оформленням значно побільшає

Чому не застосовується додатковий термін для вступу у спадщину? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

З моменту смерті батька пройшло 7 місяців. Я читала, що строк прийняття спадщини продовжили під час війни на 4 місяці. Звернулася до нотаріуса, а вона мені відмовляє, бо каже, що я пропустила 6 місяців строку, а верховний суд виніс якесь рішення, що 4 додаткові місяці не застосовуються. Чи це правда, і що мені тепер робити?

Відповідь юриста:

Верховний суд у справі №676/47/21 надаючи оцінку п. 3 постанови КМУ №164 (яка надає 4 додаткові місяці для прийняття спадщини), вважає, що вона суперечить статтям 1270, 1272 Цивільного кодексу України, а тому не підлягає застосуванню. Тобто у нотаріуса була формальна підстава відмовити вам у прийнятті заяви на вступ у спадщину.

Вам слід негайно звертатися до суду із заявою про поновлення строку на прийняття спадщини.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев