Чому Карпати так приваблюють туристів? Найвищі 6 вершин які варто підкорити

news

Карпатські вершини зацікавлюють туристів цілий рік. Тільки там можна по-справжньому відчути себе вільним – чисте повітря, кам’яні засніжені гори, густі ліси, безкрайні краєвиди. Це гарна нагода поїхати на сімейний відпочинок та зняти будиночок в горах з каміном, показати дітям справжню красу природи, відвідати цікаві місця та й просто відпочити.

Найвищі вершини Карпат:

  1. Говерла (2061 м) – найвища та найвідоміша гора Карпат. За своєю формою гора рівний правильний конус, вона повністю вкрита луками й чагарниками. Велика річка Прут починається на самій вершині цієї гори, а біля нього знаходяться великі водоспади. На верхівці відкривається панорама на всю частину головного карпатського гірського хребта – Чорногірського, іноді навіть на гарне місто Івано-Франківськ.
  2. Бребенескул (2035, 8 м) – ще має другу назву “Кругла гора”, що вказує на форму вершини. Розташована посередині хребта, між вершинами Менчул та Ребра. Мандрівники їдуть до цієї гори в будь-яку пору року, щоб побачити і відчути на собі сніг, який може лежати навіть влітку. На схилах трапляються сильні кам’яні розсипи та осипи, тому треба бути обережним. Неподалік від гори простягається найбільше глибоке озеро, з тією самою назвою.
  3. Піп Іван (2028,5 м) – раніше мала назву “Чорна гора”, з цієї точки часто починають свої походи. Це пов’язано з тим, що на самій вершині знаходиться старовинна польська обсерваторія, вона була частково відновлена для туристів з назвою «Білий слон». З вершини можна споглядати гарний краєвид, який не залишить байдужим відвідувачів.
  4. Петрос (2022,5 м) – ще називають його “Грозова гора”. В непогоду краще не вирушати до гори, бо по його вершині б’ють сильні блискавки, а вітер ламає навіть будівлі. Схили надзвичайно круті і урвисті, тому люди їдуть щоб побути наодинці з природою. Гора знаходиться між вершинами великих гір Шешул і Говерла. На верхівці відкриваються захоплюючі краєвиди на Українські Карпати.
  5. Гутин Томнатик ( 2016 м.) – є частиною великого біосферного заповідника, знаходиться в Рахівському районі. Природа тут вражає своєю красою і оригінальністю. Схили повністю вкриті дуже рідкісними видами рослин, які розташовані лише у цій місцевості. По дорозі на гору можна зустріти глибоке високогірне озеро Бребенескул.
  6. Ребра (2001 м) – розташована в центральній частині хребта Чорногора, між вершинами Туркул, Бребенескул та Гутин Томнатик. Схили гори дуже круті, навіть іноді спадають скелястими урочищами. Майже всі вкриті травостоєм та криволіссям, трапляються рослини дуже рідкісні які відносяться до Червоної книги України. Недалеко від вершини розташовані не великі, глибокі озера, важко не помітити цю красу.

Як дістатися до Карпат?

Доїхати до Карпат можна з Києва чи Львова. З цих міст ходять прямі потяги та електрички, вони за лічені години доставлять до бажаного місця призначення. Відстань від Львова до Карпат становить лише 458 кілометрів, тому час поїздки обмежиться в декілька годин.

Що потрібно з собою для успішного походу в гори?

Для вдалого відпочинку в Карпатах необхідного з собою взяти максимально зручне взуття бажано на товстій підошві, це можуть бути кросівки або черевики. Одяг обирати такий, щоб не сковувати рух, був вільним, зручним і комфортним. Важливо запастися кількома теплими речами, оскільки в горах погода може різко змінюватись з теплої на холодну. У теплу пору року потрібно взяти з дуже важливі креми: від укусів комах та сонцезахисний.

Ще одним обов’язковим моментом при відправці в похід у гори є вибір де можна залишитися на ніч. Аби не зіпсувати мандрівку, краще обрати вже перевірене місце відпочинку, наприклад: шале в Карпатах з брусу під назвою “Над Фермою”.

Автор статті: Спеціально для ВолиньІнфо

0 Комментариев