Чому для волинських учнів відкривають польські школи?

news

У всіх школах прикордонного містечка Любомля мову сусідньої держави вивчають факультативно, або як другу іноземну. Також польську мову вивчають і в школі села Гуща, яке має гарні партнерські контакти з гмінами сусідньої держави, вигравало вже не один грант від Євросоюзу. Наразі ж у Любомльській гімназії імені Наталії Ужвій у суботу і неділю має працювати польська школа.

Про це пише «День».

Окрім, власне, мови тут вивчатимуть історію та географію Польщі, що має значно розширити знання учнів. Приймають дітей із шестирічного віку, бо нині польську мову вивчають лише старшокласники.

Така школа – це ідея і справа місцевого товариства польської культури імені Міхала Огінського (який українцям більше відомий як композитор і автор «Полонезу Огінського»). Товариство, яким керує Володимир Педич, проводить у Любомлі та районі чимало культурних заходів. У польській школі в любомльській гімназії випускники отримуватимуть сертифікати.

Потреба у вивченні цієї мови в прикордонному регіоні велика, бо Польща створює гарні умови для навчання українських випускників у своїх навчальних закладах. Вони не просто отримують справді європейську освіту, а й перспективу на робоче місце. Також польські навчальні заклади (від училищ до вишів) мають вже напрацьовані соціальні програми підтримки учнів і студентів із України. І все більше абітурієнтів із нашої держави віддають перевагу саме польським навчальним закладам. Можна, звісно, говорити про культурну експансію сусідньої держави і задоволення нею своїх потреб, але так і буде, доки в Україні освіта не досягне того рівня, що в сусідів.

0 Комментариев