Чергова поїздка волинського губернатора: цього разу Локачинщина

news

Черговий робочий візит у район – на Локачинщину – здійснив учора, 22 грудня 2015 року, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Цього разу не оглядав нових об’єктів соціальної сфери, натомість проінспектував, що виконано. Звісно, спілкувався із громадою та долучився до скорботних урочистостей, приурочених відкриттю меморіальних дощок загиблим в АТО Героям. Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Слід зауважити, що на теренах Локачинського р-ну у рамках робочої поїздки керівник найвищої виконавчої гілки влади краю побував ще влітку 2015-го, в серпні місяці. Тоді ж, зважаючи на прохання мешканців Марковичів та Павловичів, дав завдання віднайти необхідні кошти та відремонтувати дахи на тамтешніх освітніх установах. Не минуло й півроку, як садок у Марковичах та школа у Павловичах виблискують новенькою черепицею.

У с. Павловичі заклад І – ІІІ ступенів, де навчається 96 учнів, розміщений у чотирьох корпусах. В одному з приміщень – дах у аварійному стані, а відтак потребував якнайшвидшого ремонту.

IMG_6884– Не хочу бути голослівним і сипати обіцянками, тому кажу, як є: 450 тисяч гривень на покрівлю знайдемо, – спілкуючись із педагогами влітку, підкреслив Володимир Гунчик. – На більше не розраховуйте. Бо по всій області недобудованих об’єктів – на 480 мільйонів. І з ними щось потрібно вирішувати.

Проектну документацію на капітальний ремонт покрівлі освітяни спільно з керівництвом району виготовили ще влітку. Але розпочали роботи… в листопаді, віднайшовши 545 тис. грн (495 тис. з обласного бюджету, 50 тис. – із місцевого). Буквально за місяць будівельники замінили 400 кв. м горища й утеплили його, 505 вк. м даху перекрили метало профілем. Також демонтували старі й облаштували нові комини, обмурували вхідний тамбур, замінили двері та водостічну систему.

IMG_6875Трохи більше вартував капітальний ремонт даху приміщення марковичівського садочка. Відповідно до кошторису – 677249 тис. грн. Варто наголосити, що рішення про виділення коштів на згаданий об’єкт, котрий – надважливий для мешканців села, прийняв голова облдержадміністрації, оглянувши влітку дошкільну установу та поспілкувавшись із місцевим людом. Разом із тим наголосив: громада має неодмінно долучитися на умовах співфінансування. Зрештою, так і сталося: залучили кошти з державного фонду регіонального розвитку, обласного та місцевих бюджетів.

Пам’ятати і шанувати

IMG_6862Одначе розпочав свій візит на терени Локачинського краю Володимир Гунчик із с. Замличі. Тут, у місцевій школі, відкрили меморіальні дошки випускникам – загиблим Героям АТО Григорію Савчуку та Ігореві Упорову.

– Століттями Україна виборювала право на самостійність та незалежність і в 21 столітті ця боротьба триває, – наголосив голова облдержадміністрації під час скорботних урочистостей. – Ми не могли навіть уявити, що через 70 років після завершення Другої світової війни, коли відбуватиметься процес інтеграції держави в Європу, нашим землякам доведеться зі зброєю в руках боронити свою землю. І від кого? Від того, хто десятиліттями називав себе братом! Дуже шкода, що доводиться віддавати молоді серця у війні. 150 волинян полягло на Сході. Тисячі несуть там службу. Тих, хто не повернувся, не маємо права забувати. Їм – шана і вічний спокій.

Окрім того, голова облдержадміністрації зачитав рішення Замличівської сільської ради від 15 грудня цього року про передачу у власність квартири дітям загиблого учасника АТО Григорія Савчука. Дві доньки та син Героя отримали з рук Володимира Гунчика ордер та ключі від квартири у Луцьку на вул. Іващенка.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев