Через черги з вантажівок на десятки кілометрів, митники просять шукати альтернативу пункту пропуску “Ягодин”

news

Волинська митниця просить міжнародних перевізників на часі використовувати альтернативні “Ягодину” шляхи експорту продукції.

 Цими днями черга вантажівок на під’їзній до пункту пропуску магістралі з української сторони становила 2400 ТЗ і розтягнулась на більше 50 км. Така насиченість фіксується уже кілька днів поспіль. 

Волинські митники уже застосували ІІ рівень Системи  раннього оповіщення про надзвичайні події на українсько-польській ділянці кордону, однак це не вплинуло на швидкість пропускних операцій з польського боку. У ніч з 1 на 2 вересня польська сторона прийняла лише 189 одиниць автотранспорту, що суттєво менше очікуваних з українського боку темпів. 

Не зважаючи на попередні домовленість про збільшення пропускної спроможності МАПП “Ягодин-Дорогуськ” до 400 вантажних авто за зміну (12 годин), ситуація складна. Адже збільшити пропускну спроможність змогли лише на рівні 20 авто на зміну, що вкрай мало в умовах воєнного часу.

  Склавшася ситуація пов’язана із значним ростом експорту сільгосппродукції та необхідності її фітосанітарного та/або ветеринарного контролю на кордоні з ЄС.

Червневі домовленості щодо збільшення кількості працівників фітосанітарної та ветеринарної служб в пункті пропуску “Дорогуськ” – до цього часу нереалізовані.  

Варто зазначити, що рух вантажного автотранспорту загальною масою понад 7,5 тонн з можливістю фітосанітарного та ветеринарного контролю здійснюється, крім “Ягодина”, через пункти пропуску: «Рава-Руська – Хребенне»; «Краківець – Корчова»; «Шегині – Медика». Черги на виїзд та в’їзд перед ними Держмитслужба моніторить щодня та публікує дані на спеціально розробленій карті, аби перевізники могли обирати найменш завантажені шляхи.

Посилання на карту – https://bit.ly/3yLvX6L

За інформацією Волинської митниці Фото ілюстративне з інтернету 

0 Комментариев