Частину курсу підготовки волинських поліцейських довірили полякам. ФОТО. ВІДЕО

news

Польські колеги поділилися досвідом із волинськими поліцейськими. Про це під час прес-конференції розповів керівник Головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига.

Про це повідомляє УМВС України у Волинській області.

Ще в жовтні, під час офіційного візиту до Республіки Польща, правоохоронці домовилися, що польські колеги прочитають курс лекцій із прав людини патрульним поліцейським, які зараз навчаються на базі училища у Сокиричах. По завершенні трьохденного курсу поліцейські складуть іспити.

“З цією метою до нас завітали уповноважений головного коменданта поліції з прав захисту людини Республіки Польща Кшиштоф Лашкевич та уповноважена з прав захисту людини Люблінського воєводського коменданта поліції Едита Ная, які протягом трьох днів прочитають 15-ти годинний курс лекцій із прав людини поліцейським, які проходять навчання у Сокиричах”, – розповів очільник Головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига.

Польські колеги повідомили, що їм дуже приємно, що частину курсу підготовки нової поліції в Україні довірили саме їм.

“Перші дні навчання показали, що патрульні поліцейські мають хороші теоретичні знання із прав людини. Під час навчання вони демонстрували надзвичайно гуманне мислення. Крім того, легко розрізняли права людини,визначені різними міжнародними документами – ділиться враженнями уповноважений головного коменданта поліції з прав захисту людиниРеспубліки Польща Кшиштоф Лашкевич. – Наша мета показати, що правалюдини – це не лише теорія, адже якщо права будуть порушені, справа нетільки може потрапити до суду у Страсбурзі, але й призвести до того, щоможе постраждати невинна людина”.

Поліціянти розповіли слухачам, як потрібно дотримуватися прав людини у повсякденній роботі. Навіть звичайна ідентифікація особи може нестипорушення права на приватність. Під час навчань поліцейські наголошували, що силова протидія має використовуватись у самому крайньому випадку. Спершу потрібно спробувати поговорити з людиною, знайти взаємопорозуміння. Крім цього, польські наставники поділилися досвідом як у Польщі поліцейські діють в тих чи інших життєвих ситуаціях.

“Я переконана, що молоді люди, які невдовзі одягнуть форму поліцейського, не зганьблять її і будуть захищати людей, – переконана уповноважена з правзахисту людини Люблінського воєводського коменданта поліції Едита Ная, –будучи справжніми поліцейськими, вони служитимуть не тільки одягненими у форму, але й на вихідних, у відпустці, у повсякденному житті”.

“Висловлюю вдячність нашим польським колегам, безпосередньо Люблінському воєводському коменданту поліції Даріушу Дзяло, за надану можливість, конструктивну співпрацю та надання допомоги у створенні нової поліції України”, – резюмував керівник Головного управління Національної поліції в області Петро Шпига.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев