Бюджет-2022: що важливо для волинських громад

news

Державний бюджет України на 2022 рік, ухвалений Верховною Радою України, за обсягом видатків сягне 1 три. 497,7 млрд гривень, що в порівнянні з 2021 роком, зросте на 108 відсотків. 

Про це розповів консультант з бюджетних питань Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Гром.

Аналіз міжбюджетних відносин державного бюджету з місцевими бюджетами територіальних громад Волинської області свідчить про відсутність необхідного приросту фінансового ресурсу на видатки власних повноважень місцевого самоврядування коштом міжбюджетних трансфертів.

На виконання повноважень з виплат заробітної плати педагогічним працівникам територіальним громадам області передбачено 3 млрд 720 млн гривень, що більше призначень 2021 року на 9,8 відсотка, що в сумі складає  333,8 млн гривень.

Базова дотація громадам визначена в сумі 754,8 млн гривень з ростом лише 5,9 відсотка. Це при тому, що додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, де зосереджені в основному витрати на енергоносії за новими цінами, для області зменшена наполовину з 239,5 млн гривень у 2021 році до 118,2 млн гривень у 2022 році. Разом з тим, на розрахунки за надані послуги з енергозабезпечення  в опалювальний період для області передбачено лише 43 млн гривень. На думку експерта, це дає підстави прогнозувати неможливість балансування на рівні області місцевих бюджетів територіальних громад з низьким рівнем фінансової забезпеченості, як це було в поточному та минулих роках.

Реверсну дотацію сплатять до державного бюджету Луцька і Володимир-Волинська міські та Боратинська і Підгаєцька сільські територіальні громади у загальній сумі 171,2 млн гривень, що на 4,5 млн гривень менше поточного року.

Важливо, що на 215 млн гривень, збільшено фінансовий ресурс для області на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, який визначено в сумі 817,9 млн гривень. Тому територіальні громади мають завчасно готувати обласній державній адміністрації економічно обґрунтовані пропозиції щодо включення до переліку об’єктів дороги – як місцеві,  так і комунальні та вулиці населених пунктів з врахуванням їх технічного стану і важливості для громад та області в цілому.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев