Буде гаряче: синоптики радять готуватися до високих температур до кінця червня

news

На Волині сьогоднішній день за прогнозами синоптиків має бути з дощем, похмурим та подекуди вітряним. Проте, це не надовго. Синоптики прогнозують підвищення температури повітря за кілька днів

Як свідчать дані Укргідрометцентру, 19 червня у всіх регіонах, крім Луганського, Донецького і Харківського, очікується суха погода. В деяких містах стовпчики термометрів підійматимуться до 30 градусів тепла.

Температура повітря наприкінці червня поступово підвищуватиметься на 1-3 градуси, а опади випадатимуть нерівномірно – такий прогноз дав синоптик Ігор Кібальчич.

Як показують свіжі розрахунки прогностичних моделей, у другій половині місяця в атмосфері над Україною переважатиме поле підвищеного атмосферного тиску і лише в останній п’ятиденці червня дещо знизиться. У зв’язку з цим, до 25 червня кількість опадів у цілому в країні очікується недостатньою.

Проте, зважаючи на плямистість розподілу опадів, навіть у межах одного міста може виявитися так, що в одному його районі випаде 2 місячні норми, а в іншому спостерігатиметься посуха,
— роз’яснив синоптик у коментарі “Телеграфу”.
Він наголошує, що навіть локальні сильні зливи не особливо покращують ситуацію з пожежною безпекою. На поточний момент у більшості областей країни, за винятком частини західного регіону, діє надзвичайна пожежна небезпека 5 класу, яка, зважаючи на очікувані метеорологічні умови, збережеться також на найближчі 10 діб. У зв’язку з цим, синоптик наполегливо закликав дотримуватися правил поведінки з вогнем у лісових і степових масивах.

Кібальчич повідомляє, що температура повітря до кінця червня зазнаватиме незначних коливань, але в середньому очікується в межах кліматичної норми. Традиційно, найвищі показники спостерігатимуться у південних і південно-східних регіонах. Таким чином, вночі стовпчики термометрів коливатимуться в межах від +14 до +19 градусів, вдень близько 25-30 градусів тепла, на півдні в окремі дні можливі і +31-33 градуси. Поступово до кінця місяця середньодобова температура збільшиться на 1-3 градуси, додав синоптик.

Ця карта (за даними NCEP) показує прогностичне поле середньої приземної температури повітря в Європі на періоди з 15 по 23 червня та з 23 червня по 1 липня 2022 року.

0 Комментариев