«Буча: екіпаж 111» — у новому розслідуванні Суспільне розкрило імена ймовірних убивць сім’ї Чикмарьових

news

27 травня відбулася прем’єра другої частини розслідування Суспільного про пошук журналістами військових рф, що розстріляли сім’ю Чикмарьових у Бучі — «Буча: екіпаж 111». 

У другій частині журналісти-розслідувачі викривають імена ймовірних вбивць родини. 

Прем’єру транслювали на ютуб-каналі Суспільне Новини. Доступні англійські субтитри.

https://youtu.be/IypcuDq6fxs

У розслідуванні йдеться про сім‘ю Чикмарьових та їхніх сусідів, яких розстріляли 5 березня 2022 російські військові в Бучі. Торік журналісти Суспільного у документальному фільмі «Буча 22» встановили підрозділ, причетний до цього воєнного злочину. Восени того ж року завдяки українським Збройним силам у поліцейських з‘являється ключовий свідок злочину — єфрейтор 104-го полку, якого взяли у полон під час бойових дій на Херсонщині. 

Читайте також Чого потребують ветерани та діючі військові: Результати дослідження 

Журналісти-розслідувачі Суспільного були присутні під час проведення слідчого експерименту за участі полоненого десантника. Він описав деталі розстрілу, які збігаються зі свідченнями, що вже зібрали журналісти у фільмі «Буча 22».

Тепер журналісти готові назвати імена всіх членів екіпажу бойової машини десанту, з якої вівся вогонь по цивільних у Бучі 5 березня 2022 року.

«Це наше розслідування доводить, що правоохоронці й журналісти можуть успішно працювати разом, і що те, що ми робимо, не дарма, — зазначила Інна Білецька, шеф-редакторка редакції розслідування Суспільного. — Ми сподіваємося, що винні будуть покарані. Бо ми доводимо, що у цьому, як і в багатьох інших випадках, жодної військової необхідності вести вогонь по цивільних авто не було, що випадковістю ці постріли не були».

Зазначимо, у першій частині розслідування «Буча 22» розказана історія про родину Чикмарьових — двох братів із сім’ями та їхніх батьків — що залишили рідну Донеччину, відмовившись від «руского міра». Вони оселились у Бучі, звідки довелося тікати вдруге. Машину, в якій їхала сім’я молодшого брата Олександра, обстріляли російські військові. Чоловік за кілька хвилин втратив обох синів та дружину. Того ж дня Буча опинилася під повним контролем російських військових. Тіла рідних Олександра пролежали у спаленій машині майже до кінця окупації. 

Над фільмом «Буча: екіпаж 111» працювали: 

  • авторки — Анна Калаур, Інна Білецька;
  • редакторка — Алла Садовник; 
  • режисер монтажу, композитор, автор графіки — Олександр Стратонов;
  • операторка-постановниця — Світлана Коваль;
  • режисер-консультант — Владислав Васильченко.

Читайте також Ветерани в пріоритеті: При призначенні на посади в державних органах на деокупованих територіях перевага у ветеранів 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев