Борцям за незалежність України планують виплачувати – спеціальну пенсію

news

Більшість українських пенсіонерів отримують пенсію, на яку прожити практично неможливо. 

Вартість комунальних послуг, ціни на ліки та продукти харчування в нас подекуди вище за європейські, а пенсія у 2000 – 3000 гривень, це мізер з яким можна лише намагатися виживати.

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики вніс рекомендацію ухвалити у першому читанні законопроект № 8032 про внесення змін до закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (щодо борців за незалежність України у XX столітті).

Хто отримуватиме цю пенсію

Згідно з документом пропонується внести зміни до ст. 1 закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» та передбачити, що ці пенсії встановлюються українцям, які відповідно до закону «Про правовий статус та пам’ять борців за незалежність України у XX столітті» мають статус борців за незалежність України у XX столітті репресії з політичних чи релігійних мотивів у формі позбавлення волі (ув’язнення) або примусового безпідставного поміщення здорової людини в психіатричну установу та реабілітовані в установленому законом порядку.

На який розмір пенсії можна розрахувати

Обсяг пенсії за особливі досягнення борцям за незалежність країни пропонується обсягом 200% прожиткового мінімуму, визначеного для непрацездатних осіб. За розрахунком авторів законопроекту, на його реалізацію потрібно щороку 12 млн гривень.

Відповідно до ст. 5 закону, пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа за законом, та становить до 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз – трохи більше 2 тисяч гривень, з 1 грудня – 2093 гривень).

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев