Болгарія відмовила Росії в повітряному коридорі в Сирію

news

Повідомляє BBC Україна

Болгарія не дозволила російським військово-транспортним літакам летіти через країну до Сирії.

Такий крок Софія зробила на тлі побоювань, що Росія посилює військову підтримку цієї країни.

Міністерство закордонних справ Болгарії підозрює, що літаки не перевозили допомогу, про яку заявляла Москва.

Росія була ключовим союзником президента Сирії Башара Асада упродовж чотирирічної громадянської війни в країні.

“Було сказано, що літаки нестимуть гуманітарну допомогу, однак в нас була інформація, якій ми мали всі підстави довіряти, що заявлений вантаж не відповідав справжньому”, – сказала речниця болгарського МЗС.

Речниця міністерства Бетіна Жотева вказала, що на Болгарію не тиснули її союзники в НАТО.

Рішення відмовити Росії в дозволі на проліт над країною, за словами дипломата, ухвалили наприкінці минулого тижня. Водночас вона не вказала, про яку кількість літаків йшлось.

Заступник голови комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ Володимир Джабаров сказав агенції ТАСС, що літаки містили лише “гуманітарний вантаж”.

За його словами, перевозити зброю на літаках “нерентабельно”.

Напередодні міністерство закордонних справ Греції – яка також входить до НАТО, підтвердило, що отримало запит від США про закриття повітряного простору країни для польотів російської авіації з вантажем гуманітарної допомоги для Сирії.

Водночас російське агентство “РИА Новости” із посиланням на дипломатичне джерело в Афінах повідомляло, що Греція нібито відхилила відповідний запит США, аби не погіршити відносин з Росією.

Державний секретар США Джон Керрі в суботу

зателефонував міністру закордонних справ Росії, аби висловити занепокоєння щодо повідомлень про нарощування російської військової присутності в Сирії.

Москва та Вашингтон розходяться у своїх поглядах щодо Сирії. Росія підтримує сирійський уряд та надавала йому озброєння, а США прагнуть побачити відхід пана Асада від влади.

Російську владу звинувачують в участі російських військових у збройному конфлікті в Сирії.

Минулого тижня газета New York Times із посиланням на неназваних працівників Білого дому написала, що Росія нібито відправила до Сирії велику групу військових, а також диспетчерський центр військово-повітряних сил, який розгорнули на військовому аеродромі.

Аналіз кореспондента з дипломатичних питань Джонатана Маркуса:

Рішення Болгарії піднімає дипломатичні ставки: це чіткий сигнал від члена НАТО про те, що підозри щодо російські активності в Сирії зростають.

Цей крок відбувається на тлі різних повідомлень про те, що в Сирії бачили нову російську зброю, а також разом із бездоказовими звинуваченнями, що Росія відправляє своїх радників і, можливо, навіть військових для підтримки режиму Асада.

Відмова від використання болгарського повітряного простору розсердить Росію, але вона має цілком можливий альтернативний варіант – маршрут через Кавказ та Іран.

0 Комментариев