Благовіщення: які молитви потрібно прочитати у цей день?

news

25 березня православні християни відзначають одне з найважливіших релігійних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Це свято знаменує собою день, коли архангел Гавриїл явився Діві Марії і сповістив їй благу звістку про те, що вона зачне і народить Сина Божого, Ісуса Христа.

Згідно з Біблією, Благовіщення стало початком спасіння людства, єднанням Бога і людини.

Церква урочисто відзначає цю подію, підкреслюючи її величезну роль в історії світу.

Віруючі в цей день:

  • Відвідують храми, де відбуваються святкові богослужіння.
  • Моляться Пресвятій Богородиці, просячи про здоров’я, захист, мир, порятунок.
  • Освячують воду та просфори.
  • Дотримуються традицій, пов’язаних з цим святом.

Читайте також: З Благовіщенням Пресвятої Богородиці! Вітальні листівки та побажання до свята

Молитви, які варто читати на Благовіщення Пресвятої Богородиці

Молитва до Пресвятої Богородиці на Благовіщення

Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з тобою.

Благословенна ти між жінками і благословенний плід утроби твоєї, бо ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших. Достойно є воістину величати блаженною тебе, Богородицю, присноблаженну, і пренепорочну, і Матір Бога нашого.

Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, тебе величаємо. Під твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід ізбав нас, єдина чиста і благословенна.

Преславна приснодіво Богородице, прийми молитви наші і донеси їх Синові твоєму і Богові нашому, щоб спас задля тебе душі наші.

***

Пречиста Діво Маріє! Зі світанком цього дня вдаюся під Твій Покров і як добра дитина благаю Тебе: Матінко моя Небесна, заопікуйся мною! У Твої руки віддаю душу мою і тіло, – все моє життя. А Ти, добра Небесна Мати, будь найкращою Ненькою та Заступницею! Охороняй мене завжди сильним Твоїм Покровом у всіх небезпеках для душі й тіла. Заступайся за мене у Твого Сина та Своїми молитвами зменшуй Його Святий Гнів з приводу моїх гріхів! Бо я добре знаю, що Ти, Царице Неба, завжди успішно допомагаєш усім тим, хто з довірою віддається під Твоє заступництво. І твердо вірю, що під Твоєю Святою Опікою легше зможу уникати всіх небезпек для душі й тіла та виконувати Божу Волю, а після смерти осягнути вічне щастя на небі. Амінь.

***

Пресвята Вседіво, Мати Христа Бога нашого, принеси нашу молитву Синові Твоєму і Богу нашому, щоб він спас через Тебе душі наші. Благого Царя Мати, Пречиста і Благословенна Богородице Маріє! Милість Сина Твого і Бога нашого вилий на мою грішну душу і Твоїми молитвами настав мене на поступки благі, щоб залишок мого життя я прожив (-ла) без гріха і через Тебе рай знайшов (-ла), Богородице Діво, єдина Чиста і Благословенна. Амінь.

Молитва про захист України на Благовіщення

О, Пресвята Богородице, зі страхом і любов’ю припадаючи до дорогоцінної ікони Твоєї, молимось Тобі: не відверни лиця Твого від нас, що вдаємося до Тебе; ублагай, Мати Милосердна, Сина Твого, Бога нашого, Господа Ісуса Христа, щоб у мирі охоронив землю і Святу Церкву Українську, щоб провадив благодаттю Святого Духа і як у Святому Письмі заповідано, щоб навіть ворота пекельні не здолали її.

Молися Пресвята Богородице в цей час терпіння і страждання щоб Господь вирятував державу нашу від війни, від голоду, мору, землетрусу, потопу, вогню, меча, ворожого нападу і розбрату. Як Любляча Матінка виблагай у Всещедрого Бога щоб змилувався над всіма людьми: над діточками і матерями нашими котрі рід бережуть, над батьками і братами, котрі боронять Батьківщину від ворога, над пораненими і хворими щоб зцілення дарував, над полеглими за Батьківщину захисниками, щоб Царство Небесне унаслідували.

Позбав усіх, що моляться Тобі, від гріха, від підступів ворожих, від усякої спокуси, від скорбот, біди і подай смирення сердечне, чистоту думок, виправлення життя грішного й прощення гріхів, щоб усі ми вдячно, прославляючи Твою велич, сподобились Царства Небесного й там з усіма святими прославляли пречисте и величне їм’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Читайте також: Церковний календар на квітень 2024 року: всі свята за новоюліанським календарем

Молитва до Богородиці про допомогу у важкі часи

Матінко Небесна, прошу Тебе нині, поможи молитись у тяжкій годині.

Щоб я не пропала, щоб я не забула, щоби Ти для мене опікою була.

Це Твоя турбота, це Твоя опіка, що я не сліпа, що я не каліка.

Матінко Небесна, дозволь вік прожити, щоби всі незгоди легко пережити.

Щоб мир був у хаті, в сусідів, в народі, без Тебе, мій Боже, крок ступити годі.

Навчи мене, Боже, як я маю жити, щоби свою душу в гріхах не втопити.

Щоби земні блага легко залишити, щоб мені по смерті в небо приступити.

Треба жити мирно і не зазнаватись, молитися щиро, часто сповідатись.

Милостиню бідним треба всім давати, обіду від серця треба всім прощати.

Глянь, Царице Світу, на молодь, на діти, як гинуть на світі, як на сонці квіти.

Дай помочі руку, поклич їх до себе, щоб вони звернулись, мій Боже, до Тебе.

Зігрій їхні душі черстві і холодні, без Твоєї ласки не вийти їм звідти.

Прости, Мати Божа, вони Твої діти.

Прийми, Мати Божа, цю молитву щиру за моє здоров’я, за мою родину.

За край наш рідненький і за Батьківщину.

За нас усіх грішних, за нашу провину.

Хай ллється молитва за всіх поколінь. Спаси нас, Маріє, навіки. Амінь.

***

Славлю Твою благодать, Володарко, молю Тебе: збагати мій розум. Навчи мене йти прямо, слідуючи шляхом Христових заповідей.

Пов’язана полонянками гріхопадінь, благаннями Твоїх полегши долю людську, Божа наречено. Бережи мене і вдень, і темної ночі, рятуючи мене від злих ворогів. Та, що дала життя Богові, душу мою оживи, загублену пристрастями.

Пресвята Діво, почуй голос непотрібного раба Твого. Сльози ллю перед Тобою, Пречиста, свою душу від скверни очищаю. Стогони від серця приношу.

Визволи мене від капостей, ганебних душу, Христа старанно про це благаючи.

Йому ж честь і поклоніння нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

***

Величава Царице Небесна, щонайвища повелительнице ангелів! Ти отримала від Бога силу і завдання розчавити голову сатани, тому ми смиренно просимо: пішли нам на поміч Твої небесні легіони, щоб вони під Твоїм керівництвом і Твоєю силою переслідували пекельні сили, скрізь би з ними боролися, відбили їх зухвальні напади і знову скинули б їх у провалля. Амінь.

Читайте також: Нова дата Благовіщення: Що змінилося і як правильно зустріти свято

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев