“Автопарки волинських райдержадміністрацій: від “москвичів” до BMW”

news

Волинь.info зазирнуло в автопарки районних держадміністрацій, щоб дізнатися, чим «возять» посадовців платники податків.

Як показали відповіді на наші інформаційні запити, районні держадміністрації суттєво вирізняються поміж собою затратами на автопарки.

Найдорожча автівка є в іваничівських чиновників. Транспортним засобом «Shkoda Octavia», який було придбано за 78 155 грн, розпоряджається голова райдержадміністрації. До слова, це єдине авто, яке вказане на балансі Іваничівської райдержадміністрації.

У свою чергу, найдешевший автомобіль в автопарках волинських райдержадміністрацій знаходиться у Горохові. Це АЗЛК 214112 («Москвич») вартістю 4 067 грн. Проте це не єдиний автомобіль, який перебуває на балансі Горохівської райдержадміністрації. В їхньому автопарку є також Chevrolet Aveo (49 500 грн), ВАЗ 2107 «Жигулі» (13 524), Opel Omega Caravan (18 711). Як повідомили нам у райдержадміністрації, три автомобілі, в тому числі і «Москвич», планують продати на аукціоні.

Найстарішу автівку (згідно відповідей на наші запити) має Ківерцівська райдержадміністрація. Це Opel Frontera 1993 року випуску. Первісна вартість цього автомобіля складала 11 492 грн, зараз його можна придбати не менше, ніж за 100 тисяч грн.

А найновіше авто є у Ковельської райдержадміністрації. Це Hyundai Accent 2008 року випуску. Тоді авто придбали за 54 083 грн, зараз воно коштує в середньому 160 тисяч грн.

Майже в усіх районах службові автомобілі знаходяться в розпорядженні голів та заступників райдержадміністрацій. Лише у деяких районних державних адміністраціях Волині автомобілями можуть користуватися окремі підрозділи.

Також ми поцікавились у керівництва волинських районів, які суми вони витрачають на обслуговування службових автомобілів та пальне, а також скільки коштів з бюджету йде на утримання водіїв автопарків.

Що цікаво, стаття видатків на паливо у бюджетах більшості райдержадміністрацій – відсутня (у Горохівській, Камінь-Каширській, Ківерцівській, Любешівській, Рожищенській, Турійській). Економними виявились і у Володимирі-Волинському. Керівництво цього району, згідно відповіді на інформаційний запит, «наїздило» за перше півріччя цього року 320 грн 1 копійку.

Натомість шацькі посадовці подбали про те, щоб не переживати за «поживу» для авто, і виділили на 2015 рік рівно 15 тисяч гривень на пальне.

Найдорожчий автопарк серед волинських райдержадміністрацій є у Шацьку. На балансі Шацької райдержадміністрації знаходяться Daewoo Lanos TF69, Daewoo Lanos D4MM550 і ВАЗ 321093 загальною вартістю 139 075 грн.

На статус «найскромнішої» райдержадміністрації претендує Ратнівська, на балансі якої знаходиться не зовсім «скромний» автомобіль BMW 530D.

Як повідомили у Ратнівській райдержадміністрації, балансова вартість автомобіля становить 59 140 грн. На сайті купівлі-продажу автомобілів, авто марки BMW 530D 2002 року випуску коштує близько 240 тисяч гривень.

Ця єдина автівка, яка є у ратнівських чиновників, знаходиться у розпорядженні голови райдержадміністрації. Транспортний засіб адміністрація отримала від районної ради.

Ірина Баран

P.S.: варто відзначити те, що всі 12 райдержадміністрацій, куди ми відправляли інформаційні запити, дали відповідь. Щоправда, не всі у визначені законом терміни.

Автор статті: ВолиньІнфо

0 Комментариев