Асоціації міст України рекомендує громадам використати залишки освітньої субвенції

news

У 2020 році Міністерство фінансів України мало намір прийняти зміни до Бюджетного кодексу України, якими вилучити у громад на користь державного бюджету залишки коштів за освітньою субвенцією, подавши на розгляд Верховної Ради України бюджетний пакет законопроєктів, в т.ч. і відповідні зміни до БКУ.

Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Асоціація міст України під час підготовки законопроєкту по змінах до Бюджетного кодексу України домоглась відхилення запропонованих Мінфіном змін про вилучення залишків освітньої субвенції на користь держбюджету. В результаті для бюджетів місцевого самоврядування збережено фінансовий ресурс в обсязі 5 млрд гривень.

Але у 2021 році Мінфін все ж не полишає намір вилучити у громад залишки коштів за освітньою субвенцією і переконані, що залишки коштів за освітньою субвенцією, не використані протягом наступного бюджетного періоду, мають повертатись до державного бюджету і працювати на розвиток економіки України, зокрема на зміцнення людського капіталу завдяки ресурсній підтримці освіти в цілому. Детальніше з цією ідеєю можна ознайомитися за посиланням:  https://bit.ly/3yBLJPb

Врахуйте, що чинні норми Бюджетного кодексу України визначають, що залишки коштів за освітньою субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти державної та комунальної власності.

Тому, зважаючи на посилений намір Мінфіну вилучити в громад залишки освітньої субвенції, рекомендуємо максимально використати кошти залишків освітньої субвенції до кінця поточного бюджетного року.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев