Анкара продовжить співпрацювати з Москвою

news

Повідомляє korrespondent.net

Туреччина має намір продовжувати співпрацю з Росією, особливо в боротьбі з екстремістським угрупуванням “Ісламська держава”, повідомив прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу у своїй статті в британській газеті Times.

Прем’єр зазначив, що дії Анкари в інциденті з російським Су-24, збитим над Сирією, не були спрямовані проти Росії.

“Туреччина вжила заходів на основі існуючих правил, щоб захистити цілісність своєї території”, – зазначив Давутоглу.

За словами політика, зараз необхідно, щоб країни об’єдналися в боротьбі з “Ісламською державою”.

“Спільні дії, які об’єднали б сили США, ЄС, Росії, Туреччини та інших, можуть переломити ситуацію”, – вважає турецький прем’єр.

У свою чергу, турецькі ЗМІ опублікували заяву Генштабу Туреччини, в якій йдеться, що Анкара вжила всіх заходів для деескалації напруженості з Росією, вступаючи в діалог з російською владою після того, як збили російський літак. Зокрема для роз’яснення ситуації в Генштаб Туреччини були запрошені російські військові аташе.

“На всі питання, (російських аташе) були дані відповіді. Для того, щоб мати розуміння з російського боку, інцидент пояснили за допомогою радіолокаційного аналізу. Ми також розповіли російським чиновникам, що Туреччина готова поділитися будь-якими відомостями”, – передає видання Zaman текст заяви.

У заяві Генштабу говориться, що турецькою стороною були зроблені значні зусилля, щоб знайти і врятувати пілотів літака, а військовому керівництву в Москві було повідомлено про готовність до “всіх видів співробітництва”.


Російський бомбардувальник Су-24 був збитий у вівторок в районі сирійсько-турецького кордону – за твердженнями турецької сторони, після перетину кордону та десятикратного попередження. Російська сторона стверджує, що спроб турецького літака зв’язатися або встановити візуальний контакт з російським екіпажем зафіксовано не було.

Медведєв доручив підготувати санкції проти Туреччини

0 Комментариев