Америка збирається передати Україні конфісковані російські гроші

news

У держбюджеті США на 2023 рік заплановано передачу активів росії Україні. Вже найближчими тижнями або місяцями розпочнуть процедуру передачі заарештованих активів

Як повідомляє російське видання ТАСС, у четвер, 19 січня, про це заявив керівник робочої групи Мін’юсту США з виявлення та арешту російських активів, що підпадають під американські рестрикції, Ендрю Адамс під час виступу на семінарі в Гудзонівському інституті.

Адамс зазначив, що у майбутньому Америка націлена на те, щоб передавати Україні конфісковані активи росіян. Також політик наголосив, що це відносно новий розвиток подій щодо війни в Україні та санкцій проти росіян.

У грудні 2022 року президент США Джо Байден затвердив федеральний бюджет країни на 2023 рік. До нього включили ініціативу, за якої дозволяється конфіскувати заарештовані у рамках санкцій активи російських бізнесменів. Гроші передаватимуть на користь України, де Держдепартамент розподілить на потреби.

Цей закон не дає можливості передати всі конфісковані активи. Це не ідеальне рішення, проте це дає надію на те, що перші перекази коштів від Мін’юсту Держдепартаменту почнуться в найближчі тижні і місяці, коли будуть отримані остаточні постанови про вилучення щодо деяких активів, 

— додав Адамс.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев