Акція “Година Землі” не допомагає Землі, а от може нашкодити енергосистемі

news

Щорічно, українців закликають доєднатися до всесвітньої акції “Година Землі”. 

Цілі ніби дуже хороша, заощадження електроенергії, зменшення забруднення Землі, але як виявилося не все так просто. 

Чому не варто долучитися до подібних акцій, пояснили в “Укренерго”. 

“Друзі, будь ласка, не ведіться на заклики долучитися до «Години Землі» і в певний час масово вимкнути світло – це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі!

На щастя, українці і в попередні роки не дуже підтримували цю ініціативу, яка насправді шкідлива і єдине, що чого призводить – це до додаткової роботи диспетчерам. Пояснюємо чому.

Як ми постійно нагадуємо, кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої – це закон фізики. Одночасне вимкнення світла – це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей,  особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації – іншими словами, відключати працюючі енергоблоки. Це погано навіть в мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів росії. Різке виключення, а потім включення  – коли “Година Землі” завершиться – це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми. 

Найкращим внеском кожного буде ЩОДЕННЕ ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії впродовж доби. 

Ми всіляко підтримуємо екоініціативи, спрямовані на протидію зміни клімату. 

І долучитися до таких ініціатив кожен може щоденно, розумно користуючись електроенергією: не вмикайте одночасно багато потужних приладів і переносьте споживання потужної побутової техніки на нічні години. Це буде вашим щоденним внеском у збереження природи і надійність роботи енергосистеми” – йдеться у повідомленні “Укренерго”.

Отож, найкращим варіантом нашої допомоги планеті Земля, буде щоденне ощадливе використання всіх ресурсів. 

0 Комментариев