Адвокат розповів, коли Савченко повернеться в Україну

news

Українська льотчиця і народний депутат Надія Савченко, яка незаконно утримується в Росії, може повернутися в Україну навесні цього року. Про це в інтерв’ю «Апострофу» сказав адвокат льотчиці Марк Фейгін.

«Вирок оголосять на початку березня або в кінці лютого, буквально через три-три з половиною тижні. Далі: вирок набуває законної сили через 10 днів. Савченко відмовляється подавати апеляцію, я не згоден з цією позицією, вважаю, що апеляцію подавати треба, тим не менш, вона не хоче цього робити. Ми поки ще її переконуємо, але якщо через 10 днів після цього в середині березня вирок вступить у законну силу, з цього моменту може початися процедура її видачі. Може бути направлено запит про її видачу в Україну для відбування покарання», — розповів адвокат Савченко.

«Там є ряд перешкод процесуального характеру. Україна повинна визнати законність вироку і так далі, але все це формальна сторона питання, цього можна уникнути, домігшись головного — щоб Савченко опинилася в Києві. Все інше — це розсуд суто політичного характеру, а ніяк не обов’язок дотримання процедури, тому що за такою логікою Росія повинна дотримуватися Будапештського меморандуму, а щось я не дуже бачу обов’язковості у виконанні саме цієї умови», — зазначає Фейгін.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев