9 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

9 вересня 2020 світ відзначає Міжнародний день краси, День винаходу нових звичок, День тестувальника, Міжнародний день судоку, День дизайнера-графіка, День поширення інформації про фетальний алкогольний синдром.

В Україні – День тестувальника, День дизайнера-графіка, у США – День прекрасного дивака, День плюшевого ведмедика, День віденського шніцеля, в Японії – Свято хризантем, у Коста-Ріці – День дітей, в Таджикистані – День незалежності, у Британії – День екстрених служб, в Афганістані – День мучеників, у Словаччині – День жертв голокосту та злочинів на расовому ґрунті, у Бразилії – День адміністраторів і менеджерів, у Молдові – День працівників державної безпеки, в Туреччині – День визволення Ізміра.

9 вересня - Пимена (Пімена) Великого

У церкві 9 вересня вшановується пам’ять Пімена Палестинського та Пімена Великого.

Пімен Великий народився близько 340 року в Єгипті. В юні роки він вирішив присвятити себе вірі в Бога і пішов у Скитський монастир разом з двома своїми братами. Проте в 407 році на монастир напали племена берберів, які зруйнували обитель. Ченцям довелося переселитися в руїни одного з прилеглих язичницьких храмів. Там вони вели праведне і строге життя, чим заслужили повагу місцевих жителів. Не дивно, що зовсім скоро у ченців з’явилися учні з числа селян. Пімен виділявся своїм красномовством, і на доказ цього навіть існує збірка його афоризмів. Помер він у віці 110 років.

Що стосується Пімена Палестинського, то він народився у VI столітті і жив у пустелі, намагаючись проводити весь вільний час в молитвах і думах про Бога. Саме він одного разу розповів ченцю Агафону про свій гріх, який його мучив, і за який Пімен чекав розплати. Коли Пімен був пастухом, то побачив, що одного разу повз його стадо проходить людина. Пси Пімена кинулися на неї, і розірвали. Пімен не наважився підійти і врятувати людину, за що Бог сказав йому, що він помре точно такою ж смертю. Згодом сталося саме так.

9 вересня збирали горобину, використовували її як бактерицидний, антицинговий, сечогінний засіб. 9 вересня підвішували грона горобини над дахами будинків.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ на 9 вересня 
  • Гроза 9 вересня вказує на те. що осінь буде теплою
  • Якщо хмари з’являються на небі грудками, то дощі будуть короткочасними
  • Якщо вродило багато горобини, то осінь буде мокрою, а зима холодною
  • Якщо багато жолудів на дубі, то взимку буде дуже морозно
  • На Пімена дівчата робили особливі горобинові намиста, нанизуючи ягоди на червоні нитки. Це був своєрідний оберіг, який ще пришвидшував весілля чи народження дітей.

Що не можна робити сьогодні:

  • Не можна лаятися та кричати на інших, а також зациклюватись на негативних думках
  • Не можна працювати у городі та займатись важкою фізичною роботою
  • Не можна ходити босим вранці по росі
  • Не можна зривати ягоди та фрукти з чужих городів
  • Не можна вживати алкогольні напої.


Іменини у Анфіси, Пимена, Сави, Володимира, Михайла, Олександра, Дмитра, Івана і Степана. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев