9 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

9 травня відзначає другий з двох Днів пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни, Всесвітній день танцю живота, День вуличних музикантів, Всесвітній день справедливої торгівлі та Всесвітній день мігруючих птахів.

В Україні святкують День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Православною церквою поминаються воїни, які загинули у Другій світовій війні.

Православна церква 9 травня вшановує пам’ять святого Василя і праведної Глафіри Амасійської,  а також пам’ять святителя Стефана Пермського. В народі свято має назву – Степанів день, Глафіра – горошниця.

Народився Стефан у Великому Устюзі, жив в XIV столітті. Його батько був священнослужителем, він часто брав з собою в храм маленького сина. Там Стефан і навчився церковному співу та статуту.

У підлітковому віці він пішов у місто Ростов, де прийняв чернечий постриг в обителі Григорія Богослова. У 1383 році Стефан отримав призначення в Пермську єпархію в сан єпископа.

Він люто проповідував християнську віру і вів боротьбу з язичницькими пам’ятками. За часів його правління було побудовано багато православних церков.

9 травня заведено шанувати пам’ять праведної Глафіри. В цей день всі люди садили горох, а перед посадкою читали заговори на гарний врожай. Степанів день вважали днем обманів й не слід було справляти весілля та заручини. Не рекомендується ворожити. Сприятливий час для очищення організму.

Вважалося 9 травня думати про все гарне, бо саме сьогодні все збувається, про що ви думаєте та мрієте. Думайте серцем, ваші помисли повинні бути чистими, не слід навантажувати себе негативною енергією та думками. Кожен день необхідно зустрічати в позитивному настрої. Та будьте сильними, тоді весь негатив пройде повз вас.

Понад усе чекають в цей день прильоту ластівок, їх вважають чистими, світлими птахами. Гніздо ластівки – оберіг від пожежі. Що сьогодні не можна робити В цей день не можна руйнувати гнізда ластівок.

Також сьогодні краще не чіплятися зайвий раз до чоловіків – вони в цей день схильні до поганого настрою.

9 травня вважається днем обманів, тому краще не одружуватися. Також не можна ворожити і передбачати майбутнє.

Прикмети цього дня:

  • Чекайте гарного врожаю огірків, якщо в цей день гарна погода та багато роси.
  • Чекайте зливи та грози, якщо у Степанів день у хмар не бачите верхньої частини.
  • Зозуля кує часто і голосно – скоро настане гарна літня погода.
  • Якщо голос зозулі нагадує квакання – може піти дощ.
  • Якщо не видно верхівок хмар – не виключено, що почнеться гроза.
  • Якщо вранці будуть заморозки – велика ймовірність їх повторення через тиждень.
  • Вітер протягом дня посилюється, а до вечора, навпаки, слабшає – буде ясна і стійка погода.

9 травня іменини Іменини у Василя, Глафіри, Степана, Петра, Івана і Миколи.

 

9 травня 2020 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети - фото 402844

9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

День перемоги над наци́змом у Другій світові́й війні або День перемоги — державне свято в Україні, яке офіційно відзначають 9 травня, починаючи з 2016-го року, вихідний день. Прийшло на зміну радянському святу День Перемоги, яке святкували в СРСР, а потім в Україні до 2015 року включно.

«День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» встановлено як державне свято відповідно до ухваленого 9 квітня 2015 року Верховною Радою України закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років» в рамках пакету законів про декомунізацію.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев