9 серпня – Святого Пантелеймона: як молитися у цей день, традиції, прикмети, заборони

news

Сьогодні, 9 серпня, християни східного обряду відзначають свято, присвячене пам’яті цілителя Пантелеймона. Пантелеймон-Цілитель – це християнський святий, який шанується як великомученик, цілитель та лікар.

Святого Пантелеймона вважають першим лікарем за професією. Він народився в Нікомидії (сучасна територія Туреччини), там же і проживав. Пантелеймон лікував людей безплатно і його не злюбили інші доктори. Через це тодішній імператор піддавав його тортурам, після чого присудив до страти. Як і тортури, страта пройшла для святого безболісно завдяки молитві. Під час неї голос з небес наказав відрубати голову Пантелеймону, що і було виконано. Однак замість крові з рани потекло молоко.

У День Пантелеймона роздають милостиню, примовляючи «Тобі трохи грошей, а мені міцне здоров’я».

Господині в цей день зрізали качан капусти і готували з неї пироги. Вважається, що капуста та інші рослини в цей день сприяють міцному здоров’ю і лікуванню від хвороб.

У цей день можна зібрати цілющі трави, оскільки Пантелеймон вважається їх покровителем. При зборі трав необхідно читати молитву до святого.

Ягоди, які були зібрані 9 серпня, необхідно висушити або зварити з них варення, вважається, що вони можуть вилікувати від хвороб.

Що не можна робити сьогодні:

  • У цей день не возять сіно, вважається, що Пантелеймон може його спалити.
  • Працювати, особливо займатися хлібом, цього дня вважається гріхом.
  • У цей день не можна байдуже проходити повз чужу біду.
  • Займатися важкою фізичною працею. Однак сидіти без діла теж не можна: сьогодні вітається будь-яка інтелектуальна робота.

Народні прикмети:

  • Сьогодні трави мають особливі цілющі властивості.
  • Якщо завиваються качани капусти – осінь буде холодною.
  • Якщо мурахи вхід в мурашник закладають – скоро піде дощ.
  • Коники стрибають і стрекочуть – до сухої і ясної погоди.
  • Якщо хворий в церкві відстоїть молебень, а вдома помолиться на ікону Пантелеймона – скоро одужає.

Іменини сьогодні святкують Анфіса, Герман, Климент, Наум, Микола, Сава. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

9 серпня 2020 – яке свято, що не можна робити

 

Як правильно молитися до Святого Пантелеймона?

Так, як святий Пантелеймон допомагає військовим і мирному населенню у лиху годину, доречно сьогодні звертатися до нього. Молитву слід прочитати тричі та не забути у кінці сказати “Амінь”:

О великий Христів угоднику і преславний цілителю, великомученику Пантелеймоне! Ти душею на небесах перед престолом Божим предстоїш і триіпостасною Його славою насолоджуєшся, а тілом і іконою святою на землі в Божественних храмах перебуваєш і даною тобі благодаттю різні чудеса твориш. Споглянь милосердним оком твоїм на людей, що стоять і перед чесною іконою твоєю моляться, благаючи від тебе цілющої допомоги і заступництва; піднеси до Господа Бога нашого теплі твої молитви і випроси душам нашим прощення гріхів. Бо ми через беззаконня наші не можемо підняти очей до висоти небесної, ні піднести голосу моління до Його в Божестві неприступної слави; серцем скрушеним і духом смиренним тебе, заступника милостивого перед Владикою і молитовника за нас грішних, закликаємо, бо ти отримав благодать від Господа недуги відганяти і пристрасті зціляти. Тебе просимо: не зневаж нас недостойних, що молимося тобі й помочі твоєї потребуємо, будь нам у печалях утішителем, у недугах лютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хворим помічником. Випроси всім все, що для їхнього спасіння корисне, щоб твоїми до Господа Бога молитвами отримали благодать і милість і прославляли всіх благ Джерело і Дароподателя Бога, Єдиного в Тройці
Святій, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і навіки-віків.
Амінь

 

0 Комментариев