9 листопада- День української писемності та мови: сьогодні українці писатимуть радіодиктант національної єдності

news

9 листопада в Україні щороку відзначається День української писемності та мови.

Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го.

За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.

Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.

Радіодиктант національної єдності-2022 відбудеться 9 листопада об 11:00. Текст диктанту для перевірки оприлюднять 10 листопада.

9 листопада на День української писемності та мови Суспільне мовлення запрошує всіх бажаючих приєднатися до Радіодиктанта національної єдності-2022. Мета радіодиктанту – об’єднати людей навколо України у всьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу,

– йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства культури.

Автор цьогорічного тексту – українська письменниця та режисер, член українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Для того, щоб написати радіодиктант, потрібно 9 листопада об 11:00 за київським часом включити одну з платформ:

  • Українське Радіо чи Радіо Культура;
  • телеканал Громадська Культура; діджитал-платформи Суспільного: фейсбук-сторінка та ютуб-канали Українського Радіо та Суспільне Новини; програми suspilne.radio або Дію.

 

0 Комментариев