9 грудня: яке сьогодні свято?

news

За релігійним календарем сьогодні 9 грудня віряни відзначають день Святителя Інокентія, єпископа Іркутського, який походив із дворянського роду Кульчицьких. Батьки його в середині ХVI століття переселилися з Волині в Чернігівську губернію. Святитель народився близько 1680 року навчався в Київській духовній академії. Чернечий був призначений викладачем в Слов’яно-греко-латинську академію префектом і професором богослов’я.

Святитель Інокентій  - фото 372866

9 грудня православні віряни відзначають річницю освячення храму великомученика Георгія Побідоносця в Києві. Як відомо, Георгій вважається одним із найбільш шанованих святих. Одним із найвідоміших посмертних чудес святого Георгія є вбивство списом змія в Бейруті. За легендою, коли потворі на поталу віддали царську дочку, з’явився Георгій на коні і проколов змія списом.

Іменини

9 грудня День ангела відзначають: Афанасій, Василь, Георгій, Данило, Іван, Ілля, Інокентій, Михайло, Назар, Микола, Петро, Тихон, Юліан, Яків.

Свята

День благодійництва в Україні

Щороку у другу неділю грудня українці відзначають День благодійності. Це національне свято, присвячене всім людям, хто займається благодійною діяльністю, було встановлено Указом президента України Віктора Ющенка № 1220/2007 від 13 грудня 2007 року.

Міжнародний день боротьби з корупцією

Саме 9-11 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда відбулась політична конференція високого рівня, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції. Україна ратифікувала угоду 18 жовтня 2006 року. Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду

Сьогоднішня дата була обрана в зв’язку з тим, що в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про попередження злочину геноциду і покарання за нього. Мета Дня – підвищувати обізнаність світової громадськості про саму Конвенцію, а також належним чином вшановувати пам’ять людей, які стали жертвою геноциду та недопущення подібних злочинів у подальшому.

Приймаючи цю резолюцію без голосування, всі 193 держави-члени тим самим підтверджують, що кожна окрема держава є відповідальною за захист свого населення від геноциду, що така відповідальність передбачає попередження цього злочину, зокрема й підбурювання до нього.

Фундатором дослідження геноциду був Рафал Лемкін. Саме він і запровадив цей термін у 1943-му році.

Народні прикмети на 9 грудня

  • Холодний день – зима буде суворою
  • Недалеко від будинку вовк виє – сильні морози будуть
  • Стійка заметіль протягом усього дня – раннє напування бджіл буде
  • Випав іній 9 грудня – буде гарний урожай
  • Північний вітер віщує морози.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев