8 травня – День пам’яті та примирення. Чим особливий сьогоднішній день? Що відзначають українці

news

8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення. У цей день наша Батьківщина спільно з країнами Європи та США вшановує борців із нацизмом та всіх жертв Другої світової війни. Цьогорічне  відзначення такого вагомого для історії людства дня відбудуться в умовах повномасштабної російської агресії, коли над світом знову нависла глобальна загроза.

Символом Дня пам’яті жертв війни є червоний мак. Квітка символізує кривавий слід від пострілу. Традиційно аплікацію квітки прикріплюють до одягу з лівого боку біля грудей.

У сьогоднішніх умовах агресії Росії проти українського народу, в Українському інституті національної пам’яті наголосили на значенні Дня пам’яті та примирення. 8 та 9 травня мають бути нагадуванням про страшну катастрофу та застереженням, що не можна вирішувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом.

“Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами”, – йдеться у заяві УІНП.

Сьогодні в Україні – День матері, у світі відзначають Дні пам’яті та примирення, присвячені загиблим у Другій світовій війні та Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, а віряни вшановують пам’ять апостола і євангеліста Марка.

8 травня 2022 року у православному світі відзначають День пам’яті святих дружин-мироносиць.

Церква в цей день згадує святих жінок, які були свідками хресних страждань Ісуса, помазали миром тіло Христа і першими дізналися про Його воскресіння. До святих дружин-мироносиць відносяться Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Іоанна, Марфа, Марія, Сусанна та інші.

Це свято в православ’ї вважається істинно жіночим. Жінки ведуть благочестиве життя, моляться про щастя для себе і своєї сім’ї. Якщо на міжнародному рівні жіночим днем вважається 8 березня, то в християнській або православній традиції — День пам’яті святих дружин-мироносиць.

Жінкам можна планувати важливі справи і починання, складати план дій, навіть найсміливіший, на який багато хто не наважується. У такий день навіть найскладніші задумки можуть втілитися в життя.

За старих часів проходив обряд кумління. Якщо пояснити простими словами, то це якийсь обряд, спрямований на союз між людьми або зміцнення дружби, щось на зразок народної форми клятви дружити, підтримувати зв’язок, оберігати один одного і в усьому підтримувати.

Вважається, що сьогодні іменини абсолютно у всіх жінок.

Православна церква 8 травня вшановує пам’ять Святого Марка. Це свято називають по-різному: Марк-ключник, Марков день, Бабин свято, Пташине голодування. Святого Марка вважали володарем весняних дощів. За повір’ям, якщо у травні дощ буде йти хоча б три дні – слід чекати хорошого врожаю.

Господині 8 травня настоєм з кропиви мили підлоги і лавки. З давніх-давен ця рослина застосовувалася як засіб проти зла, нещастя і ворогів. Вірили, що його гострі колючки здатні впоратися практично з будь-якоюнегативною енергетикою.

Щоб у домі не було нежданих гостей, над вхідними дверима вішали букет з кропиви. Такий букетик ще визволив будь-якої людини, який переступає поріг будинку, від поганих думок і налаштовував на позитив.

Головні прикмети цього дня

 • Веселка висока і яскрава – погода буде хорошою.
 • Веселка висить низько і погано видно — до погіршення погоди.
 • Зозуля кує – морозів більше буде.
 • Ясна погода – до жаркого літа.
 • Під час дощу почали співати птахи – він скоро закінчиться.
 • Соловей співає – вода в річках починає знижуватися.
 • Холодний мрячить дощ – до поганого збору меду.
 • Багато птахів в саду і на городі – до хорошого врожаю на грядках, плодових деревах і ягідних чагарниках.
 • Дощ і сонце – протягом години опади припиняться.
 • Яблуні ще не зацвіли – урожай яблук буде поганим.
 • З цього часу починаються теплі дощі.

Що не можна робити в цей день

Жінкам не можна лаятися, сваритися, поводитися неналежно, підвищувати голос. Потрібно поводитися скромно і ввічливо, щоб в будинок прийшла удача і справжнє щастя.

Заміжнім жінкам не можна “дивитися наліво”, змінювати, фліртувати з іншими чоловіками. У такий день навіть незначний натяк на зраду може привести до великих проблем в сім’ї, аж до розлучення.

Чоловікам не можна ображати дівчаток, дівчат, жінок.

Заборонено лаяти дітей і залишати їх одних в скривдженому стані.
Не рекомендується в цей день скупитися і економити без особливої потреби.

 

Іменини у Марка, Сильвестра, Сергія та Василя. Не забудьте привітати іменників зі святом 

Привітання з днем Ангела

0 Комментариев