7 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні  віряни вшановують преподобних  Сави і Олексія – київських ченців, які жили в ХІІІ столітті й нині покояться в Ближніх печерах (поряд).

Попри карантин, буяє травень – найзеленіший місяць року! Прикметно, що зелений, головний колір рослинного світу, люди стали відтворювати досить пізно, а виготовляти й використовувати зелену фарбу навчилися з великими труднощами. У давнину головними кольорами були червоний, чорний і білий. Саме вони у більшості соціумів Європи були домінуючими. У багатьох давніх мовах існували навіть проблеми з означенням зеленого кольору (зокрема у стародавніх греків).

Одними з перших, хто досить чітко означив зелений колір, були стародавні римляни. Для стародавніх єгиптян, так само як і для інших народів Близького і Середнього Сходу, зелений і синій – були священними кольорами. Зелений – колір Осіріса, бога загробного світу і рослинності. Його часто зображали з обличчям зеленого кольору. В Європі все було по-іншому. Зелений, через свою хімічну нестабільності, в символічному плані асоціювався з усім швидкоплинним, мінливим, – юністю, коханням, красою й надією, а також з обманом, лицемірством, підступністю. Звісно, найбільш символічною постаттю був Юда. А ще незмінно зеленими зображувалися «зелені чоловічки» – чорти. Одяг зеленого кольору можна було побачити на людях, котрі жили поза рамками суспільства: катів, повій, злочинців, душевнохворих, жонглерів, паяців і боржників.

А ще зелений колір завжди означав гріх Скупості. Іноді – Заздрощів і Ревнощів. Згодом він став символом грошей. Науковці припускають, що негативного контексту зелений колір набув у Європі саме тоді, коли почалось воєнне протистояння з мусульманами, для яких зелений – головний колір Ісламу, символ молодості та життя.

Відсьогодні мав співати соловей. Примічали погоду: ранкове сонце здавалося надто великим – на дощ. Зозуля вперше прокувала хмарного ранку – рік буде врожайний. Дослухайтеся!

За православним календарем, у травні, 7 числа шанують пам’ять преподобної Єлизавети Чудотвориці, ігуменю Константинопольську. В народі свято має назву – день Єлизавети, Євсєєв день, Овсій – овес відсій.

Єлизавета служила Господу, дотримувалася строгих постів та володіла такими можливостями, як вигнання бісів з людської плоті, зупиняла кровотечі у жінок, лікувала сліпоту. Після її смерті люди зцілялися навіть від її священних мощей та труни.

Люди, які народилися цього дня, дотримуючись народного повір’я – впродовж життя маялися. Але ці люди можуть володіти особливими здібностями та боротися з нечистою.

Не рекомендується в цей день збирати лікарські трави, все одно дії від них не буде.

В народі кажуть, що починаючи з цього дня у людей починається марнота. Люди починали себе гнітити та навіть могли покінчити самогубством. Від цієї хворі рятувала Єлизавета Чудотвориця. Для цього слід надягти сорочку та стати перед святим ликом, потім вмити обличчя святою водою та витерти його сорочкою. Помоліться та попросіть допомогти вийти з цього стану.

Свята Єлизавета допоможе приборкати різі в животі та больові відчуття під час грижі.

Також в цей день проводять ритуали, щоб покращити стан здоров’я. перш ніж це робити слід дотриматися деяких правил:

 • Замовини читають вдень.
 • Використовувати обов’язково свічку, яку придбали у церкві.
 • Не слід робити це заради розваги.
 • Проводити процедуру слід наодинці.
 • Просити про здоров’я слід, коли місяць росте, а щоб хвороба відступила – на місяць, який зникає.
 • Обряди проводити необхідно від щирого серця.

Як провести обряд.

 1. Візьміть церковну свічку та склянку з водою.
 2. Запаліть свічку та попереду поставте склянку.
 3. Перехрестіться та скажіть: «Як мене моя мати народила й при всіх дитячих хворобах поруч була, так й ти, водиця, кришталева сестриця, визволь мене від хвороби. Як вода тече у землю, так нехай хвороби з мене будуть змиті й глибоко захоронятся. На віки вічні. Амінь».
 4. Молитву прочитайте три рази та зробіть кілька ковтків води. Водою, яка залишилися треба вмити обличчя та хворі місця на тілі.
 5. Почекайте поки свічка догорить, а залишок закопайте в землю.

 

7 травня — це День радіо. Поява цього свята нерозривно пов’язана з діяльністю видатного москальського електротехніка Олександра Попова, який одним з перших спробував перетворити електромагнітні коливання в зрозумілу ретрансляційну людську мову і таким чином створив перший прототип радіоприймача.

Настільки звичне для нас явище, як радіосигнал, ще сто років тому вважалося чимось немислимим, надприродним. Тому задовго до появи цього свята, детекторні приймачі могли дозволити собі лише небагато людей. Стрімкий розвиток радіотехнологій призвів до того, що зараз на основі перших розробок Попова створено такі революційні явища, як телебачення і мобільний зв’язок. Вони щільно увійшли в наше життя. І дякувати за ці блага цивілізації ми повинні людям, які могли б вважати своїм професійним святом День радіо.

У наш час з Днем радіо прийнято також вітати працівників телебачення, підприємств зв’язку, радіоаматорів і всіх, чия робота залежить від радіохвиль. Крім того, це свято можна вважати професійним днем радіоведучих, завдяки яким радіоефіри стали надзвичайно популярними.

Які свята відзначають 7 травня (іменини, народні прикмети)

 

Цього дня іменини святкують: Олексій, Валентин, Євсей, Єлизавета, Леонтій, Лонгін, Неон, Пасікрат, Савва, Станіслав, Фома, Людмила та Людомира.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев