6 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

6 вересня 2020 Цього дня світ відзначає День польотів над землею. У США – National 401 (k) Day, День читання книги, День кавового морозива, День боротьби з прокрастинацією, в Україні – День підприємця, у Білорусі – День білоруської писемності, в Танзанії – День інженера, в Австралії – День батька, у Болгарії – День об’єднання, в Есватіні – День незалежності, в Чилі – День національної єдності.

У церкві 6 вересня вшановується пам’ять мученика Євтихія, який відомий як один з учнів святих апостолів Павла і Іоанна Богослова. Правда, сам Євтихій не входив в число 70 апостолів, наближених до Христа. Навіть в цьому випадку він став іменуватися апостолом, оскільки зіграв значну роль у формуванні християнської віри на місцях своїх проповідей.

Ще 6 вересня – день святкування на честь Петровської ікони Божої Матері. Ікона була написана святителем Петром, митрополитом Київським і всієї Русі, в той період, коли він був ігуменом Ратенського монастиря на Волині.

Традиції та звичаї:

«Євтихій – тихі зорі» – так в старовину називали цей день. Світати починає пізніше, а дні стають коротшими. За народними переказами, 6 вересня «зірка застерігає і кричить на всякого, хто збирається в ліс на самоті». Тому на Євтихія в ліс не ходили, боялися заблукати або зустрітися з лісовиком.
Вважається, що в цей день активізується нечиста сила. Через своїх слуг – душ самогубців або людей, які померли від алкоголізму і насильницькою смертю, – вона привертає людину в лісову гущавину, в морську безодню, в річковий вир. Цей день дуже небезпечний. Люди намагалися не йти далеко від будинку, боялися лісового відлуння, червоних квіток, цвинтарних і болотних вогнів.
За легендою, в червоні квіти або в блукаючі вогні перетворюються неприкаяні душі самогубців, а той, хто почує лісове відлуння, скоро помре страшною смертю. Ще боялися дивитися на сонце, що сходить, щоб не накликати на себе нещастя. Цей день краще провести вдома, в спокійній і безпечній обстановці.

Прикмети 6 вересня:

Якщо на Євтихія вітру немає, то, згідно з прикметами, лляне насіння на корені буде;
Дощ 6 вересня віщує хороший врожай наступного року і суху осінь;
Синиця кричить 6 вересня – скоро прийде справжня осінь з дощами і холодною погодою;
Дощ у цей день – до сухої осені та гарного врожаю в наступному році;
Чорні хмари сонце закрили – до похолодання;
Сильний вітер 6 вересня – до нещастя
Людям, які в цей день будуть багато працювати або перебувати в місцях великого скупчення людей, варто одягнути льняне. Цей матеріал має позитивну енергію і допоможе швидше відновити сили;
Побачити червону квітку в лісі або мандрівний вогник – до біди;
Якщо хвора людина в цей день уві сні побачить покійних родичів, то незабаром вона теж помре;
Обпектися або порізатися 6 вересня – до неприємностей;

Заборони на 6 вересня:

На Євтихія в ліс не ходили, боялися заблукати або зустрітися з лісовиком.
Вважається, що в цей день активізується нечиста сила. Люди намагалися не йти далеко від будинку, боялися лісового відлуння, червоних квіток, цвинтарних і болотних вогнів.
Не можна дивитися на сонце, що сходить, щоб не накликати на себе нещастя.
Не можна возитися з тістом, випікати або смажити пиріжки, млинці, оладки.
Не можна ходити повз кладовища

Іменини у Арсенія, Георгія, Петра, Євтихія, Кузьми і Максима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев