6 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

6 серпня 202і у світі відзначають Міжнародний день «Лікарі світу за мир» і Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми). У США – День коктейлю «Рутбір флоат», День індійського Пейл-елю, День ворушіння пальцями ніг, День свіжого дихання, на Ямайці – День незалежності, в Болівії – День незалежності, в ОАЕ – День «Сходження на престол», в Аргентині – день дитини.

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

6 серпня, православна церква згадує пам’ять святих Бориса і Гліба, які раніше, до хрещення, носили імена Роман і Давид.

У церковному календарі день присвячений пам’яті братів Гліба, князя муромського, і Бориса, князя ростовського, які були підступно вбиті у 1015 році. Інші назви свята: «Зажинки», «Борис і Гліб — поспів хліб», «Паликопна». Зажинки, початок жнив — одне з найдавніших землеробських свят. Ввоно не був приурочене до певної дати, а залежало від часу дозрівання злаків. Дата зазвичай випадала на 24 липня (за старим стилем).

Саме в цей час був період хлібної жнив, але щоб показати повагу святим, в цей день в поле не виходили. Хоча ще була прикмета, що не треба виходити, тому що врожай спалить блискавка. На початку серпня завжди були сильні грози.\

Церковний календар: серпень 2021

Також це час для збору ягід, їх заготовляють на зиму. Поспіває черемха і чорна смородина, їх можна використовувати як ліки при застуді, хворобах ШКТ або нервових розладах. Але робили і просто заготовки у вигляді варення, компотів і сушених смаколиків. А якщо нанести ягоди на обличчя в розтертому вигляді, то за повір’ям, хлопці не зможуть відірвати від вас очей.

Ще заготовляли березові віники, їх використовували і для лікування, і для лазні. Дерева повинні бути з спадаючими гілками, молоді, але щоб ще не цвіли, листочки в них м’які, ніжні, а гілки – тонкі, прямі і довгі.

Жінки можуть ще провести нескладний ритуал від жіночих хвороб. Треба зварити компот зі смородини, додати святої води і випити залпом. Потім тричі перехреститися і легенько побити себе березовими гілками. Так можна вибити з себе різні недуги.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Чого не можна робити 6 серпня

В цей день не можна виходити в поле і тим більше там працювати. Робити це не варто не тільки тому що святі засмутяться, але також і тому, що весь урожай може спалити блискавка. Також сьогодні не можна рубати ліс для будівництва, інакше люди, що живуть в будинку з нього, будуть постійно сваритися. Також, якщо у цей день жали солому, то нею не можна крити дах будинку. В будинок потрапить блискавка або його знесе вітром.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Народні прикмети на 6 серпня

Чайки часто сідають на воду – чекай дощу.

На поле 6 серпня виїжджати не можна – прикмети кажуть, що пожежа буде. Казали, що блискавок в цей день багато, і вони можуть підпалити стоги.

Дощ зранку – до погожого і ясного дня.

Південний вітер – до негоди.

Роса до полудня – буде гроза.

Якщо 6 серпня випадає на повний місяць, то не можна рубати ліс для будівництва будинку. В іншому випадку в новому житлі постійно відбуватимуться скандали.

Яка погода в цей день, такою вона буде і в другій половині серпня.

Іменини сьогодні святкують Анатолій, Афанасій, Боголєпов, Борис, Гермоген, Гліб, Давид, Ізмарагд, Іларіон, Гіменей, Капітон, Папій (Папа), Полікарп, Роман, Фантіни, Феопрепій, Феофіл, Христина. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

0 Комментариев