6 грудня: яке сьогодні свято?

6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято з’явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».
6 грудня — це День Збройних сил України, тобто свято, яке об’єднує всіх військовослужбовців, які є в лавах ЗСУ.
Після проголошення в 1991 році незалежності України у країні не було святкової дати, в яку б офіційно шанували військових. День Збройних сил України заснували законом від 6 грудня 1991 року, а саме святкування події встановлено з 1993 року. Але в ті часи День ЗСУ не мав масової популярності, як 23 лютого за старою радянською традицією.
Таким чином, на сьогодні в Україні є два державних свята — День захисника України (14 жовтня) і День Збройних сил України (6 грудня). 14 жовтня сприймається більше як «загальночоловічий» день, свято козацтва і патріотів. 6 грудня — професійне свято всіх військових. Такі святкові дати, які пов’язані із Днем національної армії, є в календарях багатьох країн.
6 грудня починаються різдвяні свята у християн.
У православній церкві 6 грудня вшановується пам’ять Митрофана, який відомий як єпископ православної церкви, що жив приблизно в XVII-XVIII столітті і є одним з святих. Народився Митрофан в сім’ї благочестивих батьків, мав сина і був одружений. Однак овдовів в 40 років, після чого вирішив відправитися в Золотниківську пустелю для того, щоб прийняти постриг і стати ченцем. Значно пізніше Митрофан навіть стає настоятелем місцевого монастиря.
По погоді на Митрофана наші пращури передбачали погоду на літо. Якщо 6 грудня йшов дрібний сніг і дув вітер з півночі, то 6 червня мав пролитися холодний дощ.
У Митрофанів день влаштовували гуляння — збирали з усіх будинків борошно, пекли пироги і варили пиво. Після цього починалося застілля, яке зазвичай супроводжувалося різними іграми. В цей день святкували становлення санного шляху по снігу.
Народні прикмети про погоду
- Груднева днина куца: сюди тень, туди тень – та і минув день.
- Грудень око снігом радує, а вухо морозом рве.
- Поверх криги виступає вода – незабаром буде дощ або потепління.
- Збіглися хмари в одну купу – чекай негоди.
- Повітря над лісом посиніло – на тепло.
- Рідкісні хмари 6 грудня – прикмета до того, що буде холодна, але ясна погода.
- Сонце за хмару ховається – буде буревій.
- Ясний і круторогий місяць віщує холоднечу взимку.
- Якщо верхівки у листяних дерев порожевіли і піднялися вгору, то зима буде не дуже суворою.
- Низькі хмари на небі – скоро буде похолодання.
- Навколо місяця видно рожеві і тьмяні кільця – вірні прикмети того, що будуть тріскучі морози.
- Хмари “горять” на заході – це віщує ясну погоду.
- З неба шум доноситься – буде заметіль.
Цього дня відзначається католицький день святого Миколая — покровителя всіх дітей і мандрівників. Традиції святкування дня святого Миколая сформувалися багато століть тому. Історики припускають, що святий Миколай жив на території нинішньої Туреччини десь в 3-4 століттях. Практично все своє життя він присвятив Богові. Оскільки Микола був єпископом у місті Мира, його прозвали Миколою з Мири. Герой цього свята перебував у гонінні й навіть був засуджений до тюремного ув’язнення. За ґратами він провів 8 років, але це не заважало йому продовжувати вести проповіді.
Цього дня іменини святкують: Валер’ян, Григорій, Макар, Олександр, Олексій, Федір.