500 масово вилучають з обігу: НБУ пояснило причину

news
В Україні почастішали випадки підробки грошей. Так, у Національному банку України повідомили про вилучення партії фальшивих купюр номіналом 500 гривень з обороту і про те, як можна ідентифікувати фальшиву банкноту. 
Відповідне відео з’явилося на офіційному каналі НБУ в YouTube.
Головний фахівець департаменту грошового обігу Національного банку Віталій Ковтонюк зауважив, що відрізнити справжні банкноти від фальшивих не так вже й важко. Для цього потрібно пам’ятати ряд ознак.

“Але справжні банкноти мають достатньо елементів захисту, які дозволяють перевірити їх справжність без застосування спеціального обладнання”, – заявив Ковтонюк.

Віталій Ковтонюк також зазначив, що, останнім часом підроблені банкноти надходили до каси торговельних мереж, АЗС, метрополітенів. Фахівець підкреслив, що такі банкноти небезпечні тим, що у них підроблені елементи захисту, які перевіряються касирами з допомогою ультрафіолетових детекторів.
Фальшиві купюри 500 гривень банкноти можна відрізнити на дотик, оскільки вони склеєні з двох аркушів. Крім того, у фальшивих банкнот менш чіткі зображення. Також банкноти можна відрізнити при погляді під кутом.
Важливо відзначити, що прес-служба НБУ повідомила заявила про фіксацію збільшення кількості підроблених банкнот номіналом 500 гривень у серпні 2019 року. Всі фальшиві купюри вилучали з обігу.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев