5 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

5 червня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день охорони навколишнього середовища, Міжнародний день очищення водойм, День черепашачих гонок, День персонального комп’ютера Apple, свято популярних помилок, Міжнародний день боротьби з незаконним, неповідомлюваним і нерегульованим рибним промислом, Всесвітній день проти видової дискримінації, День монгольф’єра.

У США – День паркуру, День сімейного відпочинку, День монгольф’єра, День тренера з підбадьорювання, День степів, День «Навчіться гребти», День стежок, День малюнків, День позитивних стосунків, День чорного ведмедя, День сосиски в ролі, День ананаса, День кетчупу, Пряниковий день, День вегетаріанського бутерброда, у Болгарії – Фестиваль троянд, у Новій Зеландії – День посадки дерев, у Данії – День батька, у Канаді – День здоров’я та фітнесу, в Казахстані – День еколога, у Румунії – День учителя, на Сейшельських Островах – День звільнення, у Британії – Фестиваль сажотрусів Рочестера, в Азербайджані – День працівників водного господарства і меліорації (День меліоратора), в Екваторіальній Гвінеї – День президента, у Малайзії – День народження короля Янг ді-Пертуан Агонга, в Данії, Фарере – День Конституції.

Церковний календар: червень 2021

5 червня вшановується пам’ять святителя Леонтія Ростовського (Левон Огірочник) або Конопляник і чудотворця Романа Углицького. На Леонтія закінчують саджати огірки.

Відомості про його життя є досить суперечливими і малоінформативними. Відомо, що основні події його існування відбулися в ХІІвеке. Леонтій займався тим, що проповідував віру в Христа дітям. За це піддався гонінням з боку язичників. В церкві сьогодні відзначається день, пов’язаний з наданням його мощей.

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

У народі Леонтія називали Конопляником, оскільки саме в цей період, 5 червня, намагалися сіяти коноплі. Цікаво, що насіння для посіву потрібно було скласти в пасхальне яйце і при посіві по полю варто було розкидати шкаралупу, примовляючи: «Коноплі та на горобину дивись – коли колір у круги, то конопель борги», «У кого конопелька, у того і подвійна копійка».

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

Народні прикмети на 5 червня:
Огірки, які висадили на день Леонтія, найкраще підходять для засолювання.
Багато оводів 5 червня – буде багатий урожай.
Горобина цвіте – прикмета того, що буде багатий урожай конопель.
Трава зранку дуже сильний аромат видає – значить, чекайте дощу вдень.
Ті, хто народився в цей день, будуть дуже багатими і заможними.
Сни, що приснилися в ніч на 5 червня, збуваються в точності у тих, хто народився в цей день.

Календар стрижок волосся: червень 2021

Що не можна робити 5 червня:
Якщо перед вами стоїть проблема вибору – відкладіть її на більш відповідний час, інакше можете пошкодувати про свою поведінку.
Також не варто починати нові і серйозні справи – вони не принесуть очікуваного результату.

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

Іменини сьогодні святкують Адріан, Олександр, Андрій, Василь, Геннадій, Данило, Дмитро, Іван, Гнат, Касьян, Костянтин, Михайло, Микита, Петро, Роман, Федір, Яків, Валерія, Воніфатій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев