31 жовтня: яке сьогодні свято?

news

31 жовтня в церкві шанують пам’ять апостола Луки, якого вважають автором чотирьох Євангелій. Також він відомий як один із 70 апостолів і сподвижник апостола Павла. Згідно з переказами, Лука був покликаний на першу проповідь про Царство небесне, яку при своєму земному житті проводив Ісус. 

Народні прикмети на 31 жовтня

  • Лука рибу лучить – жити вчить.
  • Якщо на вишні 31 жовтня ще залишилися листя, то сніг, який випав, швидше за все, швидко розтане.
  • Якщо людина народилася 31 жовтня, то його талісманом є аквамарин, а сам іменинник буде володіти художніми здібностями, що допоможе йому стати прекрасним живописцем.
  • Роги місяця дивляться в північний бік – прикмета, що погода найближчими днями буде сухою.
  • Якщо місяць спрямований на південь, то сльота протримається до початку листопада. Хмари по небу пливуть з півночі на південь – погода буде ясною, і навпаки.
  • Блідий і каламутний місяць 31 жовтня – чекай дощу або снігу. Можливі також морози.
  • Якщо щука перед рибалкою хвостом плесне, то, за прикметами, скоро той помре.
  • Якщо йорж в тенета потрапив 31 жовтня – гарного улову не чекай.

31 жовтня святкують Міжнародний день Чорного моря, Міжнародний день економії та Всесвітній день міст. А в ніч за 31 жовтня на 1 листопада відзначається Хелловін або День усіх святих.

Міжнародний день Чорного моря

Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.

Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.

Міжнародний день Чорного моря святкують 31 жовтня. Головна теза і тема цього дня – екологія чорноморського басейну і її збереження. У цей день проводяться активні заходи щодо інформування широкої громадськості про сферу і проблеми його екології, поточний екологічний стан і дії, щодо її поліпшення, в тому числі і заходи протидії перелову риби, який завдає значної шкоди морській екосистемі.

Всесвітній день міст

Цей день встановили резолюцією Генасамблеї ООН в 2013 році в грудні, а його основна мета – залучити якомога більше уваги до світової урбанізації та проблемам, пов’язаних з нею. Резолюція говорить, що потрібно посилити кооперацію країн, щоб скористатися наявними можливостями у вирішенні проблем, які пов’язані з цим, а також щоб допомогти містам розвиватися в усьому світі.

Міжнародний день економії

27 жовтня 1988 року представники ощадних кас з 29 країн зібралися в Мілані на свій перший Інтернаціональний спеціалізований конгрес.

В останній день конгресу – 31 жовтня народилася ідея “на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн” щороку відзначати цей день, як “Міжнародний День Економії” (International Saving Day).

Однак присвятити цей день, за задумом його творців, слід не тільки економії грошей, але й економії в широкому сенсі цього слова: економії часу, сил, дбайливого ставлення до речей і т.п.

У 1989 році “Міжнародний День Економії” офіційно закріплений директивою ООН.

Хелловін

Хелловін у 2018 святкуватимуть традиційно у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Хелловін походить від стародавнього кельтського свята жнив та днів мертвих. Традиція виникла понад 2 тисячі років тому. Древні кельти, які жили на території сучасної Великої Британії, ділили рік на дві частини – світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (наприкінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн. Традиційними кольорами Хелловіну є чорний, який символізує смерть і темноту ночі, і помаранчевий – символ збору урожаю в році, що минає.

Після прийняття християнства у IX столітті 1 листопада почали відзначати День усіх святих. Дата збіглася із язичницьким Самайном. В англійській мові цей день має назву “All Hallow’s Eve” і якщо скоротити, виходить Halloween.

Хелловін має численні цікаві традиції, які передаються з року в рік. Діти переодягаються у страшні костюми і ходять по домівках сусідів, випрошуючи солодощі. Сьогодні традицію переодягання у страшні костюми перебрали й дорослі.

Сьогодні, 31 жовтня, свої іменини відзначають Гаврило, Давид, Йосип, Лука, Марин, Юліан.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев