31 січня 2022 року – хто відзначає день ангела у цей день? Яке свято сьогодні?

news

Іменини 31 січня у Афанасія, Кирила, Марії, Олександра, Євгена, Дмитра, Еміля, Сергія, Ксенії, Володимира, Вольдемара, Михайла, Іларіона, Миколи і Максима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Чоловічі іменини 31 січня

Олександр: форма давньогрецького імені Александрос, від слів алекс – “захищати” і андрос – “чоловік”, “людина”, тобто “людський захисник”.

Афанасій: від давньогрецького імені Атанасіос, від слова атанатос- “безсмертний”.

Володимир: походить від давньоруського імені Володимиръръ – “володѣти” + “мир” – “повелитель світу”.

Вольдемар: від німецьких слів waltan- “управляти”, “панувати” і maren – “відомий”, “великий”, тобто “знаменитий володар” – німецький аналог імені Володимир.

Дмитро: від давньогрецького імені Деметріос – “присвячений богині родючості Деметрі”, “землероб”.

Євген: походить від давньогрецького імені Еугеніос, від слова еугенес – “з хорошими генами”, “благородний”, “з хорошого роду”.

Іларіон: форма давньогрецького імені Хіларіон, від хіларос – “радісний”, “веселий”.

Кирило: форма давньогрецького імені Кюриллос, від слова кюриос – “владика”, “повелитель”, “пан”, в перекладі з перської мови – “Сонце”.

Максим: від римського родового імені Maximus – “найбільший”.

Михайло: походить від давньоєврейського імені Міхаель – “подібний Богу”, “випрошений у Бога”.

Микола: від давньогрецького імені Ніколаос – “переможець народів”.

Сергій: утворено від римського родового імені Sergius – “знатний”, “високий”.

ЕмільОмелян: варіанти римського родового імені Aemilius, від латинського слова aemulus – “суперник”, “непоступливий”, “ревний, пристрасний”, в перекладі з перської – “противник”.

Жіночі іменини 31 січня

Марія: від давньоєврейського імені Мірьям – “бажана”, “гірка”, “безтурботна”.

ОксанаКсенія: від давньогрецького ксенос або ксеніа – “гостинна”, “гостя”, “мандрівниця”, “чужа”, “чужестранка”.

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день ювеліра, День повітряно-бульбашкової упаковки, День малювання сонця на снігу, День скотча, День “Надихни своє серце мистецтвом”, Міжнародний день зебри, День пекельного холоду.

У США – День “Їжте брюссельську капусту”, День “Обійміть економіста”, День костюма горили, День коктейлю “Бренді Олександр”, в Австрії – День безпритульних дітей, в Польщі – День ілюзіоністів, в Індії – День пам’яті Мехер Баби, Свято “Ме-Дам-Ме-Пхі”, в Науру – День незалежності.

Православна церква 31 січня вшановує пам’ять святих Афанасія Великого і Кирила. Вони були архієпископами з Олександрії. У народі день називають “Ломоносом”, або “Гусячим святом”. Просто в цей день зазвичай бувало настільки холодно, що навіть “ломило” ніс. Ще за повір’ям на Афанасія відьми злітаються на шабаш, тому намагалися бути дуже обережними і не виходити ввечері з дому.

Що сьогодні не можна робити

Не можна хрестити хлопчика – це може принести в його життя чоловіче безсилля. Не рекомендується переїзд – в новому житлі вас будуть супроводжувати скандали і сварки. Краще ці плани перенести.

Прикмети на 31 січня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • заметіль – зима ще буде довгою;
  • відлига – до поганого врожаю картоплі і сирого літа.

 

0 Комментариев