31 січня 2022 року – хто відзначає день ангела у цей день? Яке свято сьогодні?

Іменини 31 січня у Афанасія, Кирила, Марії, Олександра, Євгена, Дмитра, Еміля, Сергія, Ксенії, Володимира, Вольдемара, Михайла, Іларіона, Миколи і Максима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
Чоловічі іменини 31 січня
Олександр: форма давньогрецького імені Александрос, від слів алекс – “захищати” і андрос – “чоловік”, “людина”, тобто “людський захисник”.
Афанасій: від давньогрецького імені Атанасіос, від слова атанатос- “безсмертний”.
Володимир: походить від давньоруського імені Володимиръръ – “володѣти” + “мир” – “повелитель світу”.
Вольдемар: від німецьких слів waltan- “управляти”, “панувати” і maren – “відомий”, “великий”, тобто “знаменитий володар” – німецький аналог імені Володимир.
Дмитро: від давньогрецького імені Деметріос – “присвячений богині родючості Деметрі”, “землероб”.
Євген: походить від давньогрецького імені Еугеніос, від слова еугенес – “з хорошими генами”, “благородний”, “з хорошого роду”.
Іларіон: форма давньогрецького імені Хіларіон, від хіларос – “радісний”, “веселий”.
Кирило: форма давньогрецького імені Кюриллос, від слова кюриос – “владика”, “повелитель”, “пан”, в перекладі з перської мови – “Сонце”.
Максим: від римського родового імені Maximus – “найбільший”.
Михайло: походить від давньоєврейського імені Міхаель – “подібний Богу”, “випрошений у Бога”.
Микола: від давньогрецького імені Ніколаос – “переможець народів”.
Сергій: утворено від римського родового імені Sergius – “знатний”, “високий”.
Еміль, Омелян: варіанти римського родового імені Aemilius, від латинського слова aemulus – “суперник”, “непоступливий”, “ревний, пристрасний”, в перекладі з перської – “противник”.
Жіночі іменини 31 січня
Марія: від давньоєврейського імені Мірьям – “бажана”, “гірка”, “безтурботна”.
Оксана, Ксенія: від давньогрецького ксенос або ксеніа – “гостинна”, “гостя”, “мандрівниця”, “чужа”, “чужестранка”.
У цей день у світі відзначаються Міжнародний день ювеліра, День повітряно-бульбашкової упаковки, День малювання сонця на снігу, День скотча, День “Надихни своє серце мистецтвом”, Міжнародний день зебри, День пекельного холоду.
У США – День “Їжте брюссельську капусту”, День “Обійміть економіста”, День костюма горили, День коктейлю “Бренді Олександр”, в Австрії – День безпритульних дітей, в Польщі – День ілюзіоністів, в Індії – День пам’яті Мехер Баби, Свято “Ме-Дам-Ме-Пхі”, в Науру – День незалежності.
Православна церква 31 січня вшановує пам’ять святих Афанасія Великого і Кирила. Вони були архієпископами з Олександрії. У народі день називають “Ломоносом”, або “Гусячим святом”. Просто в цей день зазвичай бувало настільки холодно, що навіть “ломило” ніс. Ще за повір’ям на Афанасія відьми злітаються на шабаш, тому намагалися бути дуже обережними і не виходити ввечері з дому.
Що сьогодні не можна робити
Не можна хрестити хлопчика – це може принести в його життя чоловіче безсилля. Не рекомендується переїзд – в новому житлі вас будуть супроводжувати скандали і сварки. Краще ці плани перенести.
Прикмети на 31 січня
З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:
- заметіль – зима ще буде довгою;
- відлига – до поганого врожаю картоплі і сирого літа.